موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/106982 :کد

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

برگزاری راهپیمایی اربعین در تهران

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -برگزاری راهپیمایی اربعین در تهران

معاون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خبر داد: راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران در مسیر میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با حضور شهروندان برگزار می شود.

 معاون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خبر داد: راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران در مسیر میدان امام حسین (ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با حضور شهروندان برگزار می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، مراسم پیاده‌روی اربعین در شهر تهران برگزار می‌شود و جاماندگان از زیارت کربلا می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.  


حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این‌باره گفت: راهپیمایی اربعین در شهر تهران از میدان امام حسین (ع) آغاز می‌شود و مسیر پیاده‌روی تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) ادامه دارد و شهروندان تهرانی می‌توانند از ساعت ۶ صبح روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه به میدان امام حسین (ع) مراجعه کنند. این مسیر به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر تعیین شده است و عزاداران حسینی از خیابان ۱۷ شهریور، میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، سه‌راه ورامین و میدان شهر ری می‌گذرند تا هنگام نماز ظهر و عصر به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برسند.  


معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری افزود:‌ طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ۲۰۰ هزار نسخه از متن زیارت اربعین نیز آماده شده است و در اختیار عزاداران حسینی قرار خواهد گرفت. همچنین با هماهنگی‌هایی که با شرکت مترو و اتوبوسرانی انجام شده است، مسیر برگشت شهروندان از شهر ری رایگان خواهد بود. 


مهر نوشت: طرح راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت سپاه تهران بزرگ، هیئت‌های مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی، تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع)، اورژانس تهران، سازمان امور مساجد و دستگاه‌های شهرداری تهران برگزار می‌شود. 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :