موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107019 :کد

کابینه وزرای دولت فدرال آلمان :

افزایش حضور نظامیان آلمانی در افغانستان

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -افزایش حضور نظامیان آلمانی در افغانستان

کابینه دولت آلمان تصمیم گرفته تا با تمدید ماموریت نظامیان این کشور در افغانستان، تعداد ۹۸۰ نظامی را تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی نگه دارند.

 کابینه دولت آلمان تصمیم گرفته تا با تمدید ماموریت نظامیان این کشور در افغانستان، تعداد ۹۸۰ نظامی را تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی نگه دارند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از تسنیم، کابینه وزرای دولت فدرال آلمان از ادامه حضور نظامیان این کشور در افغانستان تا پایان سال 2017 میلادی خبر داد.بر اساس تصمیم دولت آلمان، ماموریت نظامی این کشور در افغانستان بدون هیچ تغییری تا پایان سال 2017 میلادی باقی خواهد ماند.


این تصمیم دولت آلمان باید از سوی پارلمان فدرال این کشور نیز تائید شود.نیروهای آلمانی در چارچوب ماموریت حمایت قاطع به رهبری آمریکا در شمال افغانستان در حمایت و آموزش نیروهای امنیتی افغان نقش ایفا می‌کنند.نیروهای آلمانی در شهر مزار شریف در شمال افغانستان مستقرند.هفته گذشته طالبان افغان کنسولگری آلمان در این شهر را هدف قرار دادند که چهار کشته و 110 زخمی برجا گذاشت.پیش از این نیز، «مارتین شیفر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان به «دویچه وله» گفته بود که نیروهای ائتلاف وارد افغانستان شدند و با هم نیز خارج خواهند شد.


«رینر آرنولد» عضو کمیته دفاعی در پارلمان آلمان از حزب سوسیال دموکرات نیز گفته بود که آلمان می‌تواند پایگاه نظامی خود در مزار شریف را برای ایجاد ثبات در تمام شمال افغانستان به کار گیرد.برخی از کارشناسان سیاسی می‌گویند که حضور نیروهای خارجی در شمال افغانستان هیچ سودی برای امنیت نداشته بلکه باعث ایجاد بی ثباتی بیشتر گردیده است و اهدافی به جز امنیت و ثبات را دنبال می‌کنند.«عبدالکریم خرم» رئیس دفتر رئیس جمهور سابق افغانستان نیز از آغاز پروژه صدور تروریسم به آسیای میانه توسط آمریکا در شمال افغانستان خبر داده بود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :