موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گذرگاه مرزی

a/107041 :کد

مرز مهران

سردار رضایی: مرز مهران بسته است زائران مراجعه نکنند

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۴
تعداد بازدید : ۱۳۰   
 تحلیل ایران -سردار رضایی: مرز مهران بسته است زائران مراجعه نکنند

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مرز مهران از ساعتی پیش بسته شده است از زائران حاضر در مرز و کسانی که قصد عزیمت به مهران را دارند تقاضا می کنیم به هیچ وجه به این مرز مراجعه نکنند.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مرز مهران از ساعتی پیش بسته شده است از زائران حاضر در مرز و کسانی که قصد عزیمت به مهران را دارند تقاضا می کنیم به هیچ وجه به این مرز مراجعه نکنند.

 

به گزارش تحلیل ایران سردار قاسم رضایی اظهار کرد: با توجه به تکمیل شدن ظرفیت کشور عراق برای پذیرش زائران از طرف مرز مهران، از صبح امروز اجازه خروج از این مرز به زائران ایرانی داده نمی شود.


وی افزود: تعداد زیادی از زائرانی که شب گذشته و بامداد امروز از مرز مهران خارج شده بودند در نیمه راه توسط مقامات کشور عراق متوقف و با 40 دستگاه اتوبوس به مرز مهران بازگردانده و وارد کشورمان شدند.


سردار رضایی یادآور شد: افرادی که فاقد مدارک قانونی هستند به هیچ عنوان اجازه ورود به خاک عراق از طریق این مرز را ندارند ضمن اینکه آنهایی هم که مدارک دارند نیز دیگر نمی توانند از مرز مهران خارج شوند که توصیه می کنیم اینها به مرزهای شلمچه و چذابه عزیمت کرده و از آنجا به عراق بروند.


وی تاکید کرد: اکنون شمار زیادی از زائران ایرانی در پشت گیت های پایانه مرزی و حدفاصل پایانه تا نقطه صفر مرزی مهران حضور داشته و منتظرند اگر مرز باشد وارد کشور عراق شوند.


 ایرنا نوشت :  بر اساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2 میلیون زائر مسیر ایلام - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند.
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :