موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107046 :کد

حزب‌الله

حزب‌الله لبنان اظهارات منسوب به نعیم قاسم را تکذیب کرد

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -حزب‌الله لبنان اظهارات منسوب به نعیم قاسم را تکذیب کرد

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اظهارات منسوب به معاون دبیرکل این حزب که در روزنامه السفیر منتشر شده بود، را تکذیب کرد.

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اظهارات منسوب به معاون دبیرکل این حزب که در روزنامه السفیر منتشر شده بود، را تکذیب کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه السفیر در شماره روز چهارشنبه خود به نقل از نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان و با اشاره به رژه نظامی اخیر این حزب در سوریه آورده بود "اکنون ما یک ارتش هستیم و رژه نظامی در سوریه پیامی برای همگان بوده است." سخنانی که باعث برخی حساسیت‌ها و واکنش‌ در داخل لبنان شده است.

اکنون دفتر اطلاع رسانی حزب الله با صدور بیانیه‌ای در شبکه المنار، تاکید کرده که نعیم قاسم هیچگاه چنین سخنی نگفته است و آنچه که او بدان پرداخته، اشاره‌ای به سخنان پیشین سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان است که گفته بود "حزب الله اکنون بزرگتر از مقاومت و کوچکتر از یک ارتش است."

ایسنا نوشت : مقاله منتشر شده در السفیر لبنان باعث برخی واکنش‌ها در داخل این کشور شده و مخالفان حزب با سوء استفاده از این گزارش، مدعی شده‌اند که حزب الله نه تنها حاضر به کنار گذاشتن سلاح خود نیست بلکه ارتشی موازی ارتش لبنان تشکیل داده و امنیت کشور را به خطر می‌اندازد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :