موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/107085 :کد

درگذشت خانم دباغ

پیام مسوولان کشوری و لشکری در پی درگذشت خانم دباغ

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۲
تعداد بازدید : ۳۰۰   
 تحلیل ایران -پیام مسوولان کشوری و لشکری در پی درگذشت خانم دباغ

مسوولان کشوری، لشکری و سازمان ها و نهادها در پی فوت مرضیه حدیدچی (معروف به طاهره دباغ) از مبارزان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفتند.

مسوولان کشوری، لشکری و سازمان ها و نهادها در پی فوت مرضیه حدیدچی (معروف به طاهره دباغ) از مبارزان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفتند.

 

به گزارش تحلیل ایران مرحومه دباغ حیات خویش را وقف ارمان های انقلاب کردوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی ضمن تسلیت درگذشت طاهره دباغ از مبارزان دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران آورده است: مرحومه دباغ بانویی که حیات خویش را وقف آرمان های انقلاب کرد.


 سید حسن هاشمی در این پیام با عرض تسلیت به ملت شریف ایران و خانواده معظم ایشان افزود : امروز ما یکی از یاران وفادار انقلاب اسلامی را از دست دادیم؛ بانویی که حیات خویش را وقف آرمان های انقلاب کرد و هیچ گاه در این راه دشوار از پای ننشست.


در بخش دیگری از این پیام امده است : امیدوارم نسل جوان کشور، بزرگوارانی چون ایشان را بهتر بشناسند و راه شان را تداوم بخشند.

** دباغ همواره بر عهد و پیمان خود ایستاد


سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی هم در پیامی درگذشت بانوی انقلابی و ولایتمدار مرحومه مرضیه حدیدچی دباغ نخستین فرمانده سپاه همدان را تسلیت گفت.


در این پیام آمده است: تربیت مکتبی و انقلابی، آن بانوی ارجمند را از مبارزان پیشگام انقلاب اسلامی و طلایه‌دار نقش‌آفرینی‌های بزرگ در عرصه دفاع از نهضت امام (ره) و ولایت فقیه قرار داده بود.


سپاه در بخش دیگری از این پیام خود افزود: مرحومه حدیدچی دباغ از نخستین روزهای حضور در کاروان انقلاب تا واپسین لحظات حیات آموزنده اش بر عهد و پیمان خود با امام امت و ولی فقیه زمان وفادار ماند و به ابدیت پیوست.


در این پیام با اشاره به خدمات ارزنده مرحومه طی دوره تصدی فرماندهی سپاه همدان و حضور در ماموریت‌های سخت و دشوار آمده است : بی‌تردید یاد و خاطره این شیرزن انقلابی و ولایی به ویژه در سنگر فرماندهی سپاه همدان و مقابله با ضد انقلاب در کردستان و نمایندگی در هیئت اعزامی امام خمینی (ره) برای ابلاغ پیام ایشان به گورباچف و نیز نمایندگی مردم در سه دوره مجلس شورای اسلامی در حافظه تاریخی ملت ایران زنده است.


سپاه در پایان پیام خود افزود: یاد و خاطره این شیرزن مردم را به ایستادگی و پایبندی بر اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی و تلاش صادقانه و بی‌ادعا برای حفظ و بقای نظام مقدس جمهوری اسلامی فرا می‌خواند.

مرضیه حدیدچی (معروف به طاهره دباغ) از مبارزان انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه ) در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) درگذشت .


مرحوم دباغ از زندانیان سیاسی، فعال مبارزه مسلحانه با رژیم پهلوی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و از بنیانگذاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.


ایرنا نوشت : وی در سال 1318 در همدان دیده به جهان گشود و در زمان حیات خود سه دوره نماینده مردم تهران و همدان در مجلس شورای اسلامی بود . همچنین در سال های اخیر از اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان انقلاب اسلامی و مدرس واحد معارف اسلامی دانشگاه علم و صنعت بود.


مرحوم دباغ که نشان ایثار داشت به همراه آیت الله جوادی آملی و محمد جواد لاریجانی یکی از سه نماینده‌ای بود که 11 دی 1367 پیام امام خمینی (ره) را به میخاییل گورباچف رهبر اتحاد جماهیری شوروی سابق رساند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :