موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/107101 :کد

هواوی

هواوی با همکاری دوکوموی ژاپن شبکه ۵G را با موفقیت تست کرد

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -هواوی با همکاری دوکوموی ژاپن شبکه ۵G را با موفقیت تست کرد

به جرأت می توان گفت که نحوه استفاده ما کاربران از داده ها، روز به روز در حال تغییر و توسعه است.

به جرأت می توان گفت که نحوه استفاده ما کاربران از داده ها، روز به روز در حال تغییر و توسعه است.به جرأت می توان گفت که نحوه استفاده ما کاربران از داده ها، روز به روز در حال تغییر و توسعه است.

 

به گزارش تحلیل ایران، گواه این ادعا نیز پیشرفت هاییست که در طی سال های اخیر و در زمینه ارایه شبکه های وایرلس 3G و 4G حاصل شده که منجر به ارائه خدمات با کیفیت به کاربران شده است.

اما این روزها، خبرهای جدیدی به گوش می رسید که از توجه بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا به شبکه اینترنتی 5G خبر می دهند.


نمونه بارز آن را نیز می توان اقدام اخیر شرکت سامسونگ در آزمایش موفقیت آمیز نمونه اولیه شبکه 5G دانست که با همکاری موسسه تحقیقاتی چاینا موبایل صورت گرفت.

اما اخیراً شرکت هواوی اعلام کرد که توانسته با همکاری با کمپانی ژاپنی DOCOMO، شبکه 5G را با موفقیت تست کند.

در واقع، این آزمایش با آزمایش هایی که تاکنون در این رابطه صورت گرفته، کاملاً متفاوت است به طوری که آزمایش های پیشین درون آزمایشگاه های تحقیقاتی انجام می شد. نکته اینجاست که در آزمایش های این چنینی، نمی توان به طور دقیق اثربخشی و عملکرد این شبکه را در محیط بیرونی و در دنیای واقعی مورد ارزیابی قرار داد.

اینجا بود که شرکت های هواوی و دوکومو تصمیم گرفتند تا آزمایش شبکه 5G را در محوطه وسیعی انجام دهند که در نوع خود بی نظیر بوده است. این تست در شهر یوکوهاما ژاپن صورت گرفت و این دو شرکت توانستند روی باند فرکانس 4.5 گیگاهرتزی، سرعتی معادل 11.29 گیگابیت بر ثانیه را با تاخیری کمتر از 0.5 میلی ثانیه برای کاربران به ارمغان آورند.

به گفته هواوی، این تست از طریق استفاده از یک "ایستگاه پایه که روی باند فرکانس 4.5 گیگاهرتز و پهنای باند 200 مگاهرتز کار می کرد" امکان پذیر شد.

انجام آزمایشی در این سطح، گامی بزرگ در جهت بهبود وضعیت شبکه وایرلس 5G محسوب می شود و به گفته تاکهیرو ناکامورو، نایب رییس کمپانی دوکومو، آزمایش انجام شده، این صنعت را یک گام به سمت صنعتی شدن 5G در سال 2020 نزدیک تر کرد.

چنین آزمایشاتی می تواند کاربران دستگاه های هوشمند را نسبت به نسل جدید شبکه های وایرلس، امیدوارتر کند. اخیراً نیز اپراتور مخابراتی ای تی اند تی آمریکا اعلام کرد که در سال 2019، شبکه 5G اختصاصی خود را تست خواهد کرد.

تابناک نوشت: با این حال، اگرچه دست کم چهار سالی تا عرضه عمومی این شبکه برای کاربران زمان باقیست اما با توجه به تفاوت سرعت 5G در برابر 4G می توان گفت که این انتظار، ارزشش را خواهد داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :