موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107110 :کد

رئیس جامعه مدرسین:

واردات بی‌رویه موجب تغییر سبک زندگی شده است

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -واردات بی‌رویه موجب تغییر سبک زندگی شده است

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: متأسفانه امروز به دلیل واردات انبوه وسایل آرایشی و برخی واردات غیرضروری، شاهد تغییر سبک زندگی هستیم.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: متأسفانه امروز به دلیل واردات انبوه وسایل آرایشی و برخی واردات غیرضروری، شاهد تغییر سبک زندگی هستیم.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله محمد یزدی در دیدار سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با اشاره به وقوع انقلاب اسلامی و واژگونی طاغوت به همت امام و مردم، اظهار داشت: پس از امام نیز مقام معظم رهبری واقعا امام گونه و انقلابی عمل نمودند که همین امر موجب شده نظام اسلامی در دنیا جای خود را باز کرده و آینده روشنی داشته باشد.

 

وی با اشاره به تلاش دشمنان در برابر نظام اسلامی تأکید کرد: متأسفانه دشمن همواره از راه‌های مختلف نفوذ کرده و از افراد خارجی و داخلی برای مانع تراشی استفاده می‌کنند و با اینکه همیشه سد راه بوده اند، لیکن نتوانسته اند پیشرفت را متوقف کنند.

 

این استاد حوزه به مسائلی نظیر پیشرفت‌های علمی و سلول‌های بنیادی و هسته‌ای اشاره و افزود: وضعیت کشور قبل و بعد از انقلاب بسیار متفاوت است، به گونه‌ای که اگر روزی در این کشور پزشکان هندی و بنگلادشی به مداوا مشغول بودند، امروز شاهد خدمات بی‌نظیر پزشکان هستیم که همه این توفیقات مدیون تفکر و فرهنگ بسیجی است.

 

آیت الله یزدی جهانی شدن را توجه بیشتر به واردات و غفلت از ظرفیت‌های مردمی دانست و ادامه داد: متأسفانه امروز به دلیل واردات انبوه وسایل آرایشی و برخی واردات غیرضروری، شاهد تغییر سبک زندگی هستیم که ناشی از تفکرات جهانی شدن که در اصل همان تفکر رابطه با آمریکا است.

 

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین در همین رابطه تأکید کرد: بسیج باید به طور عینی و عملی با کارهای اقتصاد مقاومتی‌ و فعالیت‌های فرهنگی با آنها مقابله کند.

 

وی ضمن ابراز خوشحالی از ورود بسیج به همه اقشار و سطوح، خدمات بسیج را روشن و چشمگیر دانست و اظهار داشت: بحمدالله بسیج در همه عرصه‌ها به صورت فنی و کارشناسی وارد شده و عملا به پیشرفت کشور کمک کرده است.

 

آیت الله یزدی ضمن تأکید بر موانع داخلی از جمله موانع بانکی و مشکلات آموزشی و فرهنگی که بسیج نقش برجسته‌ای در رفع این موانع دارد، عنوان نمود: به دولت نیز می‌گویم که باید به جای خام فروشی به محصولات داخلی توجه بیشتری نموده و به جای واردات به صادرات محصولات کشاورزی توجه کنند.

 

وی ادامه داد: متأسفانه برخی هنوز تحریم تحریم می‌کنند و به جای توجه به ضعف مدیریتی، گناه را به تحریم نسبت می دهند چرا که دنبال اداره راحت و فعالیت‌های روزمره خود هستند.

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه در همین خصوص ادامه داد: هنوز یک سال به انتخابات مانده، عده‌ای دنبال انتخابات هستند، در حالی که باید بدانند که مهمترین فعالیت خدمت به مردم است.

 

وی با اشاره به اتکای برخی مسئولان به سیاست خارجی تأکید کرد: ارتباط با دنیا خیلی خوب است، آنچه بد است، نوکری بیگانه است. بروید با دنیا ارتباط بگیرید، به شرطی که بازار دنیا را در جهت کالای ایرانی تسخیر کنید.

 

وی توجه به سپاه و بسیج را از توصیه‌های همیشگی امام و رهبری خوانده و افزود: اگر بسیج نبود امروز کشور حالت دیگری داشت، چرا که بسیج و سپاه از دل مردم برخواسته و برای مردم کار می کنند و هر جایی که وارد شده اند موفق عمل کرده اند.

 

مهر نوشت: رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد این دو نهاد مقدس اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور اشغال شود و امروز شاهدیم که بسیج در سراسر کشور به شایستگی توسعه پیدا کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :