موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107113 :کد

هنری راموس آیوپ

رئیس مجلس ونزوئلا دولت را به ازسرگیری اعتراض ها تهدید کرد

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۲۱:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -رئیس مجلس ونزوئلا دولت را به ازسرگیری اعتراض ها تهدید کرد

«هنری راموس آیوپ»رئیس مجلس ونزوئلا روزپنجشنبه تهدید کرد درصورتی‌ که دولت گام های خاصی‌ را در راستای توافق های شنبه گذشته بر ندارد، اعتراضات خود را از سرخواهند گرفت.

«هنری راموس آیوپ»رئیس مجلس ونزوئلا روزپنجشنبه تهدید کرد درصورتی‌ که دولت گام های خاصی‌ را در راستای توافق های شنبه گذشته بر ندارد، اعتراضات خود را از سرخواهند گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران ، و به نقل ازخبرگزاری اروپاپرس، راموس آیوپ از حزب مخالف دولت هشدار داد اگر تا پایان هفته جاری میلادی نتیجه این توافق را نبیند، اعتراضات را آغاز خواهند کرد.


وی ادامه داد:'مخالفان دولت به توافق ها و تفاهم ها عمل کردند اما دولت به آنها عمل نکرده است و به همین دلیل ما دلایلی را برای توضیح به واتیکان(میانجی مذاکرات) که مقابل یک دولت یاغی هستیم، داریم'.


راموس آیوپ دولت نیکلاس مادورو را به ادامه اقدامات تحریک آمیز به رغم آتش بس توافق شده بین دو طرف متهم کرده و اطمینان داد که دولت علاقه مند به مذاکره نیست زیرا آن کسی‌ که باید کوتاه بیاید مادورو و دولتش است.


شنبه گذشته پس از دو روزمذاکرات، چندین موافقت نامه با اهمیت سیاسی از جمله برگزاری انتخابات محلی در ایالت آمازون، احترام به استقلال مجلس ملی‌، انتصاب دو مدیر جدید شورای ملی‌ انتخاباتی و آزادی بازداشت شدگان بین دولت ونزوئلا و رهبران مخالف امضا شد.


پس از این توافق ها، دبیرکل اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی (اوناسور)، «کلائودیو ماریا چلی» فرستاده ویژه واتیکان برای ونزوئلا افزون برگروه سه رئیس دولت سابق اسپانیا، پاناما و جمهوری دومینیکن که به عنوان میانجی وناظر مذاکرات عمل کردند، از طرفین خواستند به روح توافق دست یافته احترام بگذارند.


ایرنا نوشت:میانجیگران نیز از طرفین خواستند کمپین بی‌ احترامی های عمومی‌ که به همزیستی‌ مسالمت آمیز کمک نمی‌ کند را متوقف سازند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :