موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107121 :کد

اسنپدراگون

اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام با معماری ۱۰ نانومتری رونمایی شد

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۵
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام با معماری ۱۰ نانومتری رونمایی شد

همانطور که می دانید این روزها بخش عمده‌ای از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند برای انتخاب تراشه‌هایی که در قلب محصولاتشان می‌تپد.

همانطور که می دانید این روزها بخش عمده‌ای از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند برای انتخاب تراشه‌هایی که در قلب محصولاتشان می‌تپد، تنها به یک برند تولیده کننده چیپست اطمینان دارند و آن برند هم چیزی به جز کوالکام و خانواده سیستم روی تراشه‌های اسنپدراگون‌ این شرکت نیست.

 

به گزارش تحلیل ایران  این شرکت اکنون از محصول پرچمدار خود برای آغاز سال 2017 میلادی رونمایی کرده است: کوالکام اسنپدراگون 835.

 

درست مانند اسنپدراگون 820، این تراشه جدید نیز با مشارکت شرکت سامسونگ تولید شده است. سامسونگ اخیرا پیشرفت های قابل توجهی در زمینه توسعه SoC داشته است و این فناوری را برای ساخت چیپست‌های جدید مبتنی بر فرآیند 10 nm FinFET در اختیار کوالکام قرار داده است. در حالت کلی هرچه این عدد کوچکتر باشد، از لحاظ مصرف انرژی نیز بهره وری بیشتری دارد.

در مقایسه با نسل قبلی پردازنده‌های کوالکام یعنی اسنپدراگون 820، این پردازنده جدید می‌تواند تا 30 درصد کوچکتر باشد، 27 درصد عملکرد بهتری داته و 40 درصد بهره وری انرژی بیشتری داشته باشد. به این ترتیب فضای خالی بیشتری در داخل گوشی های هوشمند باقی می‌ماند تا تولیدکنندگان بتوانند این محصولات را به قطعات دیگری مجهز کرده و طول عمر باتری را افزایش دهد.

این پردازنده جدید هم پنین از نسل جدید فناوری شارژ سریع کوالکام یعنی Quick Charge 4.0 پشیتبانی می‌کند. به گفته کوالکام این فناوری می‌تواند 20 درصد سرعت شارژ بیشتری را در مقایسه با Quick Charge 3.0 در اختیار کاربران قرار دهد.

 

تابناک نوشت: این نسخه جدید از فناوری شارژ سریع کوالکام هم چنین از USB Type-C پشتیبانی می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :