موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107123 :کد

جنوب کرکوک

داعش ۷۵ شهروند عراقی را در جنوب کرکوک ربود

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۲
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -داعش ۷۵ شهروند عراقی را در جنوب کرکوک ربود

«حسن الصوفی» از فرماندهان نیروهای الحشد الشعبی در شهرستان حویجه گفت که گروه تروریستی داعش ۷۵ غیرنظامی را در جنوب غرب کرکوک ربود.

«حسن الصوفی» از فرماندهان نیروهای الحشد الشعبی در شهرستان حویجه گفت که گروه تروریستی داعش 75 غیرنظامی را در جنوب غرب کرکوک ربود.

 

به گزارش تحلیل ایران، الصوفی افزود: تروریست های داعش عصر پنجشنبه 75 شهروند که درحال فرار از حویجه بودند را به اتهاام «ترک سرزمین خلافت» و سهیم بودن آنان در قاچاق غیرنظامیان از پایگاه تحت کنترل داعش به سمت کرکوک و صلاح الدین ربودند.


وی ادامه داد: عملیات ربایش در میان کوه های حمرین و جنوب غرب کرکوک صورت گرفت.
این فرمانده نیروهای مردم عراق تاکید کرد که تروریست های داعش به خاطر پیشروی های چشمگیر نیروهای عراقی در موضع ضعف قرار گرفته اند و برای جبران شکست های خود از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.


وی خواستار تسریع در عملیات آزادسازی شهرستان حویجه و مشارکت همه نیروهای عراق در عملیات آزادسازی شد.


با شدت گرفتن عملیات نظامی ارتش عراق علیه گروه تروریستی داعش و آزادسازی مناطق وسیعی از این کشور از سیطره این گروه تروریستی، عناصر این گروه تلاش می کنند با هدف قرار دادن مردم و نیروهای امنیتی در برابر این عملیات واکنش نشان دهند.


دفتر سازمان ملل متحد در بغداد پیش تر اعلام کرده بود که موج خشونت ها در بغداد در سال جاری شدت گرفته است و پایتخت عراق، از بیشترین آمار خشونت ها در این کشور برخوردار است.


ایرنا نوشت: شهرستان حویجه در جنوب غرب استان کرکوک از مناطقی است که از سال 2014 تاکنون تحت اشغال تروریست های داعش قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :