موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107143 :کد

نخست وزیر فرانسه:

هشدار فرانسه دربارۀ فروپاشی اتحادیۀ اروپا

  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۲۷
تعداد بازدید : ۶۲۴   
 تحلیل ایران -هشدار فرانسه دربارۀ فروپاشی اتحادیۀ اروپا

نخست‌وزیر فرانسه دربارۀ فروپاشی اتحادیۀ اروپا در صورت عدم توجه به آنچه وی نگرانی‌های مردم در مورد پناهجویان و تروریسم خوانده است، هشدار داد.

نخست‌وزیر فرانسه دربارۀ فروپاشی اتحادیۀ اروپا در صورت عدم توجه به آنچه وی نگرانی‌های مردم در مورد پناهجویان و تروریسم خوانده است، هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پرس تی وی، مانوئل والس در نشستی که از سوی روزنامۀ آلمانی «زوددویچه تسایتونگ» ترتیب داده‌شده بود، گفت اگر آلمان و فرانسه به نگرانی‌های مردم در مورد پناهجویان و تروریسم گوش ندهند، اتحادیۀ اروپا در خطر فروپاشی قرار خواهد گرفت.

 

والس تأکید کرد پاریس و برلین باید کمک کنند تا اتحادیۀ اروپا بر مقابله با بحران پناهجویان، عدم همبستگی بین کشورهای عضو، خروج بریتانیا و تروریسم متمرکز شود.نخست‌وزیر فرانسه افزود این کشور و آلمان «مسئولیتی بزرگ» برای جلوگیری از فروپاشی اتحادیۀ اروپا دارند.

 

در همه‌پرسی 3 تیر امسال در بریتانیا، حدود 52 درصد از مردم، رأی به خروج از اتحادیۀ اروپا دادند.والس با اشاره به تلاش مقامات بریتانیا برای حفظ مزایای حضور در اتحادیۀ اروپا، ازجمله دسترسی به بازار واحد این اتحادیه پس از خروج از آن، گفت: «اگر اجازه دهیم لندن، در حالی که تصمیم به خروج از این اتحادیه گرفته، به‌راحتی این مزایا را حفظ کند، آن وقت سایر اعضا نیز ترغیب خواهند شد تا اتحادیه را ترک کنند.»

 

نخست‌وزیر فرانسه تصریح کرد رأی به برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا نشان داد «تا چه میزان، شنیدن صدای شهروندانِ خشمگین، مهم است.»والس افزود سیاستمدارانی که از تصمیم گرفتن می‌هراسند درها را برای پوپولیست‌ها و عوام‌فریب‌ها باز می‌کنند.


نظرسنجی‌ها در فرانسه حاکی است مارین لو پن، رهبر جبهۀ ملی که رویکردی ضد اتحادیۀ اروپا و ضد مهاجرتی دارد، می‌تواند به دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده راه یابد.والس گفت پیروزی ترامپ شانس پیروزی لو پن را افزایش داده است.نخست‌وزیر فرانسه ضمن انتقاد از خطر نادیده گرفتن جریان‌های راست افراطی در انتخابات فرانسه افزود: «با دوره‌ای تاریخی مواجه هستیم که برای جهان، اروپا و فرانسه خطرناک است.»

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :