موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اربعین

a/107173 :کد

اربعین

درخواست سرکنسول ایران در کربلا از زائران حسینی

  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۳۰۴   
 تحلیل ایران -درخواست سرکنسول ایران در کربلا از زائران حسینی

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا به افزایش شمار عاشقان حسینی برای شرکت در مراسم اربعین اشاره کرد و از زائران خواست چهار نکته بسیار مهم را برای جلوگیری از وقوع مشکلات رعایت کنند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا به افزایش شمار عاشقان حسینی برای شرکت در مراسم اربعین اشاره کرد و از زائران خواست چهار نکته بسیار مهم را برای جلوگیری از وقوع مشکلات رعایت کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، میرمسعود حسینیان امروز(جمعه) گفت‌: باتوجه به شلوغی و ازدحام زائران حسینی در کربلا بویژه در اطراف حرمین شریفین، زائران پس از ورود به کربلا در محل‌های اسکان و موکب‌های ورودی شهر مستقر شوند زیرا همه موکب‌ها و محل‌های استقرار و حتی خیابان‌های اطراف حرم تکمیل شده است.


وی درخواست دیگر را «نوشتن و به همراه داشتن آدرس محل استقرار زائر بویژه آنهایی که در موکب‌ها اسکان دارند»، بیان کرد و گفت: زائرانی که به صورت هیاتی، گروهی و خانوادگی می‌آیند، مشخصات و شماره تلفن خود و یکی از خانواده‌هایشان در ایران را روی برگه‌ای ثبت کرده و به صورت گردن‌آویز همراهشان داشته باشند.


سرکنسول ایران از دیگر مشکلات زائران را مفقود شدن وسایل و کیف‌های آنها بیان کرد و افزود: باتوجه به گم و پیدا شدن وسایل زائران، ضروری است برای پیدا کردن و تسهیل در بازگرداندن وسایل، مشخصات و تلفن فرد و هیات اعزامی روی کیف آنها نوشته شود؛ یا درون کیف، تلفن و آدرس خود را قرار دهند.


حسینیان گفت: تاکنون 100 گذرنامه گم شده به سفارت تحویل شده است؛ اگر زائران، تلفنی از خود، همراهان و خانواده‌شان در ایران را روی برگه‌ای نوشته و به گذرنامه بچسبانند، با سهولت به آنها برگردانده می‌شود.


وی ادامه داد: با توجه به مشکلات زائران در گم کردن موکب محل استقرار، از متولیان مواکب خواسته‌ایم، بدون همراه داشتن آدرس محل استقرار، اجازه خارج شدن آنها را ندهند.


وی رفع این مشکلات را نیازمند کار فرهنگی و در یک ماه مانده به اربعین از سوی رسانه‌ها و متولیان این بخش دانست و تاکید کرد: باید برای رفاه و پیشگری از بروز مشکلات برای زائران، پیش از اعزام آنها، نکات مهم را برای آنها تببین و تشریح کرد.


** صدور روادید برای یک میلیون 950 هزار زائر ایرانی
سرکنسول ایران درباره شمار زائران نیز گفت: براساس آخرین آمار دریافتی، تا چهارشنبه شب برای یک میلیون 950 هزار زائر روادید صادر شده است.


وی ادامه داد: زائرانی که از مرز زمینی به کربلا می‌آیند با 500 اتوبوس و 300 تریلی تا شهر حله منتقل و از آنجا با وسایل نقلیه و خودرهای دیگر، به سفرشان ادامه می‌دهند.


حسینیان به اقدامات انجام شده برای اسکان زائران ایرانی نیز اشاره کرد و گفت: ستاد اربعین ایران در کربلا برای 250 هزار زائر محل اسکان تدارک دیده است.


وی افزود: همچنین با هماهنگی نیروهای بسیج مردمی کربلا، سه هزار خانه به ظرفیت 100 هزار نفر، برای زائران ایرانی سازماندهی شده است.


سرکنسول ایران یادآورشد: این تعداد خانه، به غیر از منازل و مکان‌هایی است دیگر مردم کربلا با آغوش باز از زائران پذیرانی می‌کنند.


** ثبت‌نام سه هزار گمشده در کنسولگری
حسینیان همچنین شمار افرادی که در کربلا به عنوان گمشده در کنسولگری ثبت‌ شده است را تا چهارشنبه‌شب، سه هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 700 نفر پیدا و تحویل خانواده‌شان شده‌اند.
وی یادآورشد: پارسال هیچ مفقودی نداشتیم؛ در واقع گمشدگان ممکن است خود به ایران بازگردند و در آنجا به خانواده و همراهانشان اطلاع دهند که سالم برگشته‌اند.


وی دلیل این تعداد گمشده را «بی‌توجهی زائران به هشدارها و توصیه‌ها» بیان کرد و افزود: در صورت نوشتن مشخصات زائر روی برگه و به همراه داشتن آن از جمله از طریق گردن‌آویز، مشکلات افراد گمشده به حداقل رسیده و سریعتر خانوده و همراهانشان را پیدا می کنند.
** جان باختن چند زائر در کربلا


حسینیان همچنین به جان باختن یک زائر در مسیر حله به کربلا در روز گذشته اشاره کردو گفت: همراه داشتن بیرق فلزی و بی‌احتیاطی سبب شده بود تا این زائر براثر برخورد بیرق با کابل برق، جان خود را از دست بدهد.


وی گفت: یک زائر 22 ساله نیز دیروز(پنجشنبه) در یکی از موکب‌ها جان خود را از دست داد.
یکی از همراهان این زائر به گفت که دوستش شب را در یکی از موکب‌ها سپری کرده و صبح دیگر بیدار نشده است.


ایرنا نوشت:در تصادف دیروز در مسیر نجف به کربلا به دلیل خروج شماری از زائران از مسیر تعیین شده و ورود به کنار گذر جاده مخصوص خودروها، یک نفر کشته و یک نفر نیز مجروح شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :