موضوعات ‌مرتبط: فناوری هوش مصنوعی

a/107209 :کد

هوش مصنوعی

همکاری مایکروسافت و الون ماسک برای ارتقای هوش مصنوعی

  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۳
تعداد بازدید : ۲۹۶   
 تحلیل ایران -همکاری مایکروسافت و الون ماسک برای ارتقای هوش مصنوعی

واحد تحقیقات هوش مصنوعی مایکروسافت از همکاری با موسسه غیرانتفاعی OpenAI وابسته به الون ماسک برای ارتقای فناوری هوش مصنوعی خبر داده است.

واحد تحقیقات هوش مصنوعی مایکروسافت از همکاری با موسسه غیرانتفاعی OpenAI وابسته به الون ماسک برای ارتقای فناوری هوش مصنوعی خبر داده است.

 

به گزارش تحلیل ایران بر مبنای این همکاری OpenAI تازه ترین فناوری هوش مصنوعی خود را در اختیار مایکروسافت برای استفاده در دستگاه های الکترونیک مختلف قرار می دهد و از سوی دیگر OpenAI با استفاده از پلاتفورم کلود آزور خواهد توانست برخی قابلیت های فناوری هوش مصنوعی را مورد بررسی دقیق تر قرار دهد.


 شرکت OpenAI در دسامبر گذشته توسط ماسک و همکار وی سام آلتمن تاسیس شد و هدف اصلی آن توسعه فناوری های تازه هوش مصنوعی به منظور تاثیرگذاری مثبت بر جوامع انسانی است. آنان معتقدند این فناوری ها باید به گونه ای ارتقا یابد که نرم افزارهای دارای هوش مصنوعی نتوانند به انسان ها آزار برسانند و صرفا در جهت تحقق نیازهای انسان ها قدم بردارند.


OpenAI با صدور بیانیه ای در این زمینه تصریح کرده است: ما به دنبال ابداع فناوری بسیار مهمی هستیم که باید در اختیار همه جهانیان قرار بگیرد. این فناوری (هوش مصنوعی) نباید تنها در اختیار یک دولت یا یک شرکت باشد. از این طریق پیشرفت دانش و همکاری های چندجانبه برای تحقق اهداف والای انسانی تسهیل خواهد شد.


فارس نوشت : در ادامه این بیانیه تصریح شده واحد تحقیقات مایکروسافت که به فناوری های متن باز یاری می رساند، قصد ندارد دانش را محدود کند و به تحقیقات پیشرفته هوش مصنوعی علاقمند است و امیدوار است بتواند کارآیی آن را ثابت نماید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :