موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/107229 :کد

سخنگوی حزب الله عراق

به آمریکا و ترکیه درباره مداخله در عملیات تلعفر هشدار می‌دهیم

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۱
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -به آمریکا و ترکیه درباره مداخله در عملیات تلعفر هشدار می‌دهیم

سخنگوی حزب الله عراق: به آمریکا و ترکیه درباره مداخله در عملیات تلعفر هشدار می‌دهیم

 

 سخنگوی حزب الله عراق: به آمریکا و ترکیه درباره مداخله در عملیات تلعفر هشدار می‌دهیم


 

 

به گزارش تحلیل ایران،  شبکه تلویزیونی الاتجاه، جعفر الحسینی، سخنگوی نظامی گردان های حزب الله عراق گفت: این بشارت را به ملت عراق و اهالی شهر تلعفر می دهیم که فرودگاه تلعفر به طور کامل آزاد شده است و ما در آستانه ورود به این شهر قرار گرفته ایم. اهالی شهر تلعفر که به خاطر حضور تروریست های داعش در این شهر آواره شده اند می توانند با آزادسازی شهر تلعفر به خانه و کاشانه خود بازگردند. 

 
وی افزود: هم اکنون تلعفر از سه محور جنوب، جنوب غرب و غرب در محاصره گردان های حزب الله قرار دارد.

ما منتظر هستیم که نیروهای مردمی عراق و سازمان بدر از محور شمال غربی تلعفر را محاصره کنند تا عملیات آزادسازی تلعفر انجام شود. 
 
جعفر الحسینی ادامه داد: عملیات آزادسازی فرودگاه تلعفر نشان از هماهنگی کامل میان گروه های مقاومت، نیروهای مردمی و نیروی هوایی عراق داشت. البته برخی طرف ها نیز دست به اقدام های تحریک آمیز زدند. نیروهای اطلاعاتی حزب الله عراق، یک هواپیمای ترکیه‌ای را رصد کرد که بر فراز محل استقرار نیروهای ما به پرواز در آمده بود و تلاش می کرد دست به برخی اقدام های تحریک آمیز بزند اما ضدهوایی ما این هواپیما را مجبور به فرار از منطقه کرد.
 
وی افزود: جنگنده های آمریکایی این عملیات را زیر نظر داشتند اما خود مشارکتی در این عملیات نکردند. ممکن است آمریکایی ها دست به حماقتی بزنند اما ما به آنها و ترک ها در خصوص دست زدن به هرگونه اقدام احمقانه ای هشدار می دهیم. آمریکایی ها و ترک ها نباید در این مورد هیچگونه دخالتی بکنند. شهر تلعفر یک شهر عراقی است و عراقی ها از هر طرف دیگری برای آزادی این شهر سزاوارترند. 
 
سخنگوی نظامی گردان های حزب الله عراق گفت: هم اکنون نیروی هوایی و توپخانه ارتش عراق مواضع داعشی ها را در داخل شهر تلعفر قرار می دهند و ضرباتی به نیروهای داعش وارد شده است. هم اکنون نبرد از اطراف این شهر به داخل این شهر کشیده شده است.
 
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: نیروهای داعش اقدام به بکارگیری هفت خودروی بمب گذاری شده کرده است که دو خودروی بمب گذاری شده خنثی و پنج خودروی دیگر از راه دور با موشک های کورنت منفجر شدند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :