موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107246 :کد

روسیه

کشتار معترضان به تروریست ها در شرق حلب ادامه دارد

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -کشتار معترضان به تروریست ها در شرق حلب ادامه دارد

روسیه اعلام کرد: تروریست ها در ادامه سرکوب معترضان در شرق حلب به سوی آنان تیراندازی کردند که بر اثر آن ۱۷ نفر کشته شدند و ۱۰ نفر را نیز دستگیر و تیرباران کردند.

روسیه اعلام کرد: تروریست ها در ادامه سرکوب معترضان در شرق حلب به سوی آنان تیراندازی کردند که بر اثر آن 17 نفر کشته شدند و 10 نفر را نیز دستگیر و تیرباران کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: تروریست ها در منطقه حیدریه در شرق حلب معترضان را بدون هر گونه هشدار به رگبار گلوله بستند که 17 نفر از جمله دو نوجوان 13 و 15 ساله کشته و 40 نفر دیگر نیز مجروح شدند.


شبکه تلویزیونی راشاتودی روسیه روز شنبه به نقل از کوناشنکوف گفت: معترضان که شمارشان به 200 نفر می رسید تلاش کردند از محدوده تحت کنترل تروریست ها خارج شده و وارد منطقه تحت نظارت نیروهای ارتش سوریه شوند.


سخنگوی وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد: تروریست ها سپس 10 نفر از معترضان را دستگیر و سپس تیرباران کردند.


در هفته های اخیر چند مورد اعتراض ها در نواحی تحت کنترل تروریست های ضدسوری مورد حمایت غرب در شرق حلب رخ داده است اما در هر مورد سرکوب شده و تا کنون دهها نفر از معترضان به دست تروریست ها کشته شده اند.


شبکه تلویزیونی روسیه 24 چهارشنبه هفته گذشته نیز با نمایش صحنه هایی از اعتراض های مردمی در حلب علیه تروریست ها به نقل از کوناشنکوف گفت: اعتراض های مردمی سرکوب می شود، زیرا در یک هفته اخیر بیش از 10 راهپیمایی انجام شده و ساکنان این نواحی مخالفت جدی خود را با کنترل منطقه توسط تروریست ها ابراز می کنند.


وی ادامه داد: ساکنان مناطق تحت کنترل تروریست ها خواهان پایان دادن به غارت انبارهای مواد غذایی و خروج تروریست ها و جنگجویان از منطقه یا آزاد گذاشتن ساکنان محلی برای ترک شهر هستند.


کوناشنکوف به نقل از یکی از ساکنان حلب که موفق به فرار از ناحیه تحت کنترل تروریست ها شده است، گفت: جنگجویان و گروههای تروریستی نه فقط معترضان بلکه اعضای خود را که دیگر حاضر به جنگیدن نیستند نیز اعدام می کنند.


مقام وزارت دفاع روسیه همچنین از مین گذاری خروجی جاده های مناطق تحت کنترل تروریست ها در حلب برای جلوگیری از ترک منطقه از سوی ساکنان خبر داد.


اعتراض ها در روزهای اخیر برخی نواحی شرق حلب ازجمله بستان الکوثر، الکلیسا، الامریه و الفردوس را فرا گرفت و شماری سعی کردند، کنترل انبارهای مواد غذایی را به دست بگیرند که بین آنها و تروریست ها زد و خورد رخ داد.


ایسنا نوشت: کشورهای اردوگاه غربی-عربی ضدسوری حامیان گروههای مسلح و تروریست ها به پیشگامی آمریکا مانع سرکوب تروریست ها در شرق حلب از سوی روسیه و سوریه شده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :