موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107285 :کد

بحران سوریه

رایزنی موگرینی با رهبران مخالفان سوریه در امارات

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۶
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -رایزنی موگرینی با رهبران مخالفان سوریه در امارات

فدریکا موگرینی در سفر خود به امارات با چند تن از رهبران مخالفان سوریه دیدار کرده و در خصوص آخرین تحولات مربوط به این کشور رایزنی کرد.

فدریکا موگرینی در سفر خود به امارات با چند تن از رهبران مخالفان سوریه دیدار کرده و در خصوص آخرین تحولات مربوط به این کشور رایزنی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که با برخی رهبران مخالفان سوریه در امارات دیدار و در خصوص بحران موجود در کشورشان رایزنی کرد.


در بیانیه دفتر روابط خارجه اتحادیه اروپا آمده است که این مسؤول اروپایی برای مشارکت در یک همایش به امارات سفر کرده و روز جمعه با یحیی قضمانی، معاون هماهنگ کننده کل هیئت عالی مذاکرات وابسته به مخالفان سوریه، انس عبدة رئیس ائتلاف ملی نیروهای مخالف وحسن عبدالعظیم هماهنگ کننده کل هیئت هماهنگی ملی مخالفان سوری دیدار کرد.


در این بیان جزئیات مربوط به علت حضور این رهبران مخالف سوری در دبی آورده نشده است.


موگرینی در این دیدار در خصوص آخرین تحولات بحران سوریه با رهبران مخالف رایزنی کرد به طوریکه آنها بر ضرورت توقف فوری درگیری‌ها و آغاز مذاکرات سیاسی با محوریت انتقال سیاسی قدرت بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت تاکید کردند.


دو طرف همچنین در خصوص اوضاع اسفناک انسانی و تضمین رساندن کمک های بشر دوستانه به نیازمندان و افراد تحت محاصره در مناطق مختلف سوریه رایزنی کردند.


قرار است موگرینی به رایزنی‌های خود طی امروز (شنبه) با مسؤولان اماراتی در خصوص بازسازی سوریه ادامه دهد.


ایسنا نوشت : هفتمین همایش فکری سالانه امارات در روزهای ۱۸ الی ۲۰ نوامبر در این کشور برای بررسی مسائل مربوط به جهان عرب با حضور مسئولان عربی از جمله احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب وموگرینی برگزار می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :