موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/107308 :کد

قوه قضائیه

بازگرداندن بخشی از پرونده تعرض به سفارت عربستان به دادسرا

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۵
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -بازگرداندن بخشی از پرونده تعرض به سفارت عربستان به دادسرا

وکیل‌مدافع دو نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان گفت: بخشی از پرونده تعرض به سفارت عربستان که در رابطه با اتهام تخریب بود به دادسرا برگردانده شد.

وکیل‌مدافع دو نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان گفت: بخشی از پرونده تعرض به سفارت عربستان که در رابطه با اتهام تخریب بود به دادسرا برگردانده شد.

به گزارش تحلیل ایران محمد نریمانی  گفت: پرونده تعرض به سفارت عربستان در رابطه با اتهام تخریب به دادسرا برگردانده شده؛ زیرا این بخش از پرونده نیاز به شاکی خصوصی دارد و در این پرونده نیز شاکی خصوصی وجود نداشت؛ لذا دادگاه پرونده را دو بخش کرده و آن بخش را که مربوط به اتهام تخریب است به دادسرا بازگردانده تا هر وقت شاکی خصوصی وجود داشت، رسیدگی شود.

وی ادامه داد: پرونده در رابطه با اتهام اخلال در نظم عمومی در دادگاه کارکنان دولت رسیدگی و حکم صادر شد.


 نریمانی وکیل‌مدافع دو نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان در 17 آبان ماه به خبرنگار ایسنا گفت: حکم پرونده موکلانش ابلاغ شده است.

وی افزود: یکی از موکلانم به 6 ماه حبس محکوم شده و موکل دیگرم به 91 روز حبس تعلیقی محکوم شده است.

مصطفی شعبانی وکیل مدافع تعدادی دیگر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان 14 آبان ماه  از ابلاغ حکم حبس موکلانش در این پرونده خبر داده بود.

شعبانی با بیان این که به حکم صادره اعتراض می‌کنم، تصریح کرد: برخی از متهمان این پرونده به 6 ماه حبس و برخی دیگر به 3 ماه حبس محکوم شده‌اند و برخی نیز تبرئه شده‌اند.

11 آبان ماه یک مقام مسوول در مجتمع قضایی کارکنان دولت از صدور حکم پرونده متعرضان به سفارت عربستان خبر داد و گفت: حکم 20 متهم این پرونده صادر شده، ولی هنوز ابلاغ نشده است.

 ایسنا نوشت :  28 و 29 تیرماه سال جاری دو جلسه دادگاه در خصوص رسیدگی به اتهامات 20 نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان در شعبه 1060 کیفری 2 مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی فرشید دهقانی برگزار شد.

                               

دادگاه     پرونده     سفارت     عربستان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :