موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107342 :کد

به گفته منابع محلی:

هلاکت فرمانده ارشد داعش در افغانستان

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۳
تعداد بازدید : ۶۸۲۰   
 تحلیل ایران -هلاکت فرمانده ارشد داعش در افغانستان

منابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان تایید کردند "ملا بزرگ" یکی از فرماندهان ارشد داعش در حمله هوایی کشته شده ‌است.

منابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان تایید کردند "ملا بزرگ" یکی از فرماندهان ارشد داعش در حمله هوایی کشته شده ‌است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از بی‌بی‌سی، «عطاالله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار گفت که «ملا بزرگ» شامگاه جمعه در منطقه «لاغرجوی» ولسوالی «کوت» ولایت ننگرهار همراه با هفت نفر از افرادش در یک حمله پهپادهای آمریکایی کشته شده‌اند.


ملا بزرگ یکی از فرماندهان ارشد گروه داعش بوده که به گفته منابع محلی، نزد این گروه از اعتبار زیادی برخوردار بوده ‌است.ولایت ننگرهار در شرق افغانتسان خاستگاه اصلی گروه داعش در افغانستان به حساب می‌آید، هرچند که نیروهای بین‌المللی و دولتی افغانستان بارها اعلام کرده‌اند که توانسته‌اند ضربات سنگینی به گروه داعش در این ولایت وارد کرده و با انجام عملیات زمینی و هوایی شمار نیروهای داعش را به کمتر از نصف کاهش بدهند.


نسیم آنلاین نوشت:با تمام تلاش‌هایی که تاکنون انجام شده است، هنوز نیروهای داعش به عنوان یک تهدید جدی برای امنیت افغانستان به خصوص ولایت ننگرهار تلقی می‌شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :