موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/107376 :کد

آیفون 7

اپل عملکرد مودم کوالکام آیفون ۷ را محدود کرده است

  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۱
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -اپل عملکرد مودم کوالکام آیفون ۷ را محدود کرده است

یکی از مهم‌ترین حقایق پشت صحنه مربوط به آیفون‌های جدید ۷ و ۷ پلاس اپل این است که راپراتورهای مختلف دارای مودم‌های متفاوتی هستند.

یکی از مهم‌ترین حقایق پشت صحنه مربوط به آیفون‌های جدید 7 و 7 پلاس اپل این است که راپراتورهای مختلف دارای مودم‌های متفاوتی هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران ،   گوشی های ورایزون و اسپرینت به موnم X12 کوالکام مجهز هستند در حالی که AT&T و T-Mobile از مودم XMM 3360 اینتل استفاده می‌کنند.

آیا این نسخه‌ها دارای تفاوت هستند؟
 
شاید در عمل تفاوت چندانی دیده نشود اما کاربران باید بدانند که مودم‌های کوالکام به حداکثر سرعت 600 مگابیت در ثانیه می‌رسند در حالی که بیشترین سرعت مودم‌های اینتل 450 مگابیت در ثانیه است. به همین دلیل شرکت اپل سرعت دستگاه‌های ورایزون و اسپرینت مجهز به مودم کوالکام را محدود کرده است تا بین گوشی‌های آیفون 7 اپراتورهای مختلف توازن وجود داشته باشد.

به گفته Jan Dawson محققی که با این موضوع آشنایی دارد، این تصمیم به مدیریت زنجیره تامین اپل مربوط می‌شود. اپل تصمیم گرفته تا از دو مودم متفاوت استفاده کند تا بتواند بین تامین کنندگان خود تمایز ایجاد کند. تولیدکنندگان گوشی های هوشمند اغلب قطعات مورد نیاز خود را از تامین کنندگان مختلف خریداری می‌کنند تا نفوذ خود را در بازار حفظ کنند و قیمت قطعات را متعادل نگه دارند.

تبلیغ یک گوشی مشابه به عنوان محصولی با سرعت بیشتر در شبکه ویرازون یا اسپرینت به دلیل مجهز بودن به مودمی متفاوت نه برای اپراتورها و نه برای کاربران منصفانه نیست. در هر حال در عمل مدل مجهز به مودم کوالکام اندکی سریعتر از مدل مجهز به مودم اینتل است.


تابناک نوشت: علاوه بر این ممکن است اپل برای این تصمیم مصرف انرژی بیشتر مودم کوالکام را نیز در نظر گرفته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :