موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرهنگی

a/107404 :کد

گزارش شبکه تلویزیونی ای پی تی ان:

بزرگترین تجمع انسانی جهان در کربلای معلی

  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۱
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -بزرگترین تجمع انسانی جهان در کربلای معلی

زیارت اربعین، بزرگترین اجتماع انسانی شناخته شده در دنیاست که هر ساله نزدیک به بیست میلیون نفر را بسیج می کند.

زیارت اربعین، بزرگترین اجتماع انسانی شناخته شده در دنیاست که هر ساله نزدیک به بیست میلیون نفر را بسیج می کند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری صداوسیما، شبکه تلویزیونی  ای پی تی ان در گزارشی از کربلای معلی ورود سیل خروشان عاشقان امام حسین (ع) را به این شهر مقدس در عراق به تصویر کشید. خیل عظیم زائران و مسلمانان که برای شرکت در مراسم عزاداری اربعین راهی شهر مقدس کربلا در عراق است، همچنان  ادامه دارد.


این شبکه اعلام کرد : اربعین مصادف با چهلمین روز پس از شهادت امام حسین (ع) نوه ی پیامبر اسلام (حضرت محمد (ص) است. زیارت اربعین، بزرگترین اجتماع انسانی شناخته شده در دنیاست که هر ساله نزدیک به بیست میلیون نفر را بسیج می کند. تدابیر امنیتی شدیدی در کربلای معلی برقرار است چرا که تروریست ها بارها زائران را هدف قرار داده اند. تازه ترین نمونه ی آن هم روز دوشنبه  گذشته زمانی اتفاق افتاد که پنج نفر بر اثر انفجار خودرو بمب گذاری شده شهید و شش تن دیگر نیز زخمی شدند. 


ابو فاطمه ، زائری که از شهر نجف به کربلا آمده است گفت: « من  روز اربعین از نجف بویژه برای زیارت امام حسین (ع) می آیم. اوضاع امنیتی خیلی خوب است. خدا را شکر، غذا و همه چیز خوب است.» محمود ، زائری که از بحرین آمده نیز گفت: « اسم من محمود است. از بحرین آمده ام. با خودروی شخصی برای زیارت امام حسین (ع) می آیم. اوضاع امنیتی در عراق خیلی خوب است. مردم عراق هم غذا و دارو و هر چه بخواهم برایم فراهم می کنند.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :