موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107405 :کد

مشاور امنیت ملی آمریکا

هشدار آمریکا به مسکو و دمشق

  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -هشدار آمریکا به مسکو و دمشق

مشاور امنیت ملی آمریکا با متهم کردن روسیه و سوریه به بمباران بیمارستان‌های حلب، به مسکو و دمشق نسبت به عواقب این اقدامات هشدار داد.

 مشاور امنیت ملی آمریکا با متهم کردن روسیه و سوریه به بمباران بیمارستان‌های حلب، به مسکو و دمشق نسبت به عواقب این اقدامات هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما حملات تروریستی علیه تأسیسات پزشکی و امدادرسانان در حلب را به شدت محکوم می‌کنیم. این اقدامات شنیع هیچ عذر و بهانه‌ای نمی‌پذیرد. نظام سوریه و هم‌پیمانانش به ویژه روسیه مسئول عواقب فوری و درازمدت این اقدامات هستند.


وی گفت: دولت آمریکا طی نشست سران اپک در پرو برای توقف فوری بمباران‌ها و تسهیل ورود کمک‌هاب بشردوستانه بر روسیه فشار خواهد آورد.آمریکا و هم‌پیمانانش دمشق و مسکو را به هدف قرار دادن مراکز غیرنظامی در حلب متهم می‌کنند، این در حالی است که شورشیان سوری همواره این مراکز را هدف قرار می‌دهند.در همین راستا، علی الزعتری، هماهنگ کننده امور انسانی در سوریه و کیفن کینیدی، هماهنگ کننده منطقه‌ای در امور انسانی سوریه در بیانیه‌ای اعلام کردند که سازمان ملل از تشدید درگیری‌ها در مناطق سوریه بسیار اندوهگین و شوک زده است.


ایسنا نوشت: در این بیانیه آمده است: سازمان ملل از تمامی طرف‌ها می‌خواهد حملات بی هدف علیه غیرنظامیان و زیرساخت‌ها را متوقف کنند.این دو مسئول سازمان ملل اعلام کردند که این سازمان طرحی برای ارسال کمک‌ها به شرق حلب در اختیار دارد و تمامی طرف‌ها را از طرح انسانی خود باخبر کرده است.در این بیانیه تأکید شده است: باید تمامی طرف‌ها با این طرح موافقت کنند و اجازه رسیدن فوری و بدون محدودیت کمک‌ها به شرق حلب را بدهند.شهر حلب و حومه آن اخیرا صحنه شدیدترین درگیری‌ها و حملات هوایی به ویژه علیه تأسیسات پزشکی بوده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :