موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/107424 :کد

محمدابراهیم رضایی:

رویکرد تهاجمی آمریکا نسبت به ایران، روسیه و چین

  یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۶
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -رویکرد تهاجمی آمریکا نسبت به ایران، روسیه و چین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در دهه اخیر آمریکا به جز جمهوری اسلامی، رویکرد تهاجمی را نسبت به روسیه و چین نیز اتخاذ کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در دهه اخیر آمریکا به جز جمهوری اسلامی، رویکرد تهاجمی را نسبت به روسیه و چین نیز اتخاذ کرده، که با این مسئله به نظر می رسد که ایران، روسیه، چین و در آینده هند، اتحادی را برای تقویت امنیت پایدار خودشان صورت می دهند.


به گزارش تحلیل ایران محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش همکاری های نظامی میان ایران و چین، گفت: در شرایط کنونی وضعیت بین المللی در حال تغییرات اساسی است و کشورهایی که در تقابل با نظام های استکباری و آمریکایی بوده و منافع مشترک بسیاری دارند، به تدریج در حال همگرایی و وحدت هستند.


نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایالات متحده در چند سال اخیرمقابله با ایران را یکی از استراتژی های اصلی خود قرار داده، حال در دهه اخیر آمریکا، به جزء جمهوری اسلامی، رویکرد تهاجمی را نسبت به روسیه و چین اتخاذ کرده، که با این مسئله به نظر می رسد که ایران، روسیه، چین و در آینده هند، اتحادی را برای تقویت امنیت پایدار خودشان صورت می دهند.


وی گفت: ایران و چین در عرصه های مختلف منافع مشترکی با یکدیگر دارند و حضور مقامات دفاعی چین در ایران نشان دهنده اهمیت این روابط است و قطعا مهم ترین پیام این رفت و آمدها، تلاش دو کشور برای تقویت تعاملات امنیتی و نظامی است.رضایی با اشاره به برگزاری رزمایش نظامی میان ایران و چین در آینده ای نزدیک، افزود: به طور حتم این گونه تعاملات متناسب با اهداف بلند مدت کشورمان است و این برگزاری رزمایش ها به تقویت آمادگی و بنیه دفاعی ایران کمک می کند.


این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: در شرایط کنونی کشور چین تهدید آمریکا و غرب را به خوبی احساس کرده ومقامات این کشور برای حفظ خودشان، نیاز به تعامل با کشورهای تأثیرگذار از جمله ایران دارند.رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران از آمادگی کامل کشورمان برای برگزاری رزمایش های مشترک نظامی ایران و چین خبر داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :