موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/107476 :کد

ترکیه و بحران سوریه

جنگنده های ارتش ترکیه منطقه الباب سوریه را هدف قرار دادند

  دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۷
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -جنگنده های ارتش ترکیه منطقه الباب سوریه را هدف قرار دادند

جنگنده های نیروی هوایی ترکیه روز یکشنبه برای دومین بار مناطقی در شهر 'الباب' سوریه را مورد هدف قرار دادند. ارتش ترکیه می گوید این عملیات علیه داعش و نیروهای پ.ی.د صورت گرفته است.

جنگنده های نیروی هوایی ترکیه روز یکشنبه برای دومین بار مناطقی در شهر 'الباب' سوریه را مورد هدف قرار دادند. ارتش ترکیه می گوید این عملیات علیه داعش و نیروهای پ.ی.د صورت گرفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ستاد فرماندهی ارتش ترکیه یکشنبه شب با انتشار اطلاعیه ای از دو عملیات برون مرزی جنگنده های نیروی هوایی این کشور در منطقه الباب سوریه خبر داد.


بنابراین اطلاعیه، اولین عملیات در بین ساعات 13.04 – 12.25به وقت ترکیه به مناطقی از شمال ، شمال شرق و غرب الباب انجام شد و دومین عملیات نیز بین ساعات 17.38 – 16.30 در همین منطقه صورت گرفت و به 23 هدف متعلق به داعش 16 فروند موشک لیزری پرتاب شد.


جنگنده های ترکیه همچنین چهار فروند موشک به مواضع حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) در این منطقه پرتاب کرده و چهار هدف متعلق به نیروها را از بین برده اند.


اطلاعیه می افزاید: جنگنده های ترکیه بعداز عملیات موفق، سالم به پایگاه های خود بازگشته اند.
ازسرگیری عملیات هوایی ترکیه در شمال سوریه بعد از یک وقفه هشت روزه با دقت صورت گرفته است. پیش تر گفته شده بود که جنگنده های ترکیه به خاطر تهدیدات موشکی سوریه از ورود به حریم هوایی سوریه خودداری می کنند.


عملیات نیروی هوایی ترکیه برای پشتیبانی از پیشروی نیروهای به اصطلاح ارتش آزاد سوریه با حمایت تانک های ترکیه برای آنچه که آزادسازی الباب از عناصر تروریستی داعش عنوان شده، صورت می گیرد.


جنگنده های ترکیه آخرین بار 22 آبان مواضع داعش را در شمال سوریه بمباران کرده بودند.


ترکیه از 24 اوت گذشته عملیاتی را تحت عنوان 'سپر فرات' در شمال سوریه شروع کرده و به گفته ارتش این کشور تاکنون بیش از یک هزار و 600 کیلومتر در منطقه از عناصر تروریستی داعش و سایر عناصر تروریستی پاکسازی شده است. ترکیه بر آن است تا منطقه ای امن به وسعت پنج هزار کیلومتر مربع در شمال سوریه به عرض نزدیک به 100 کیلومتر و عمق 50 کیلومتر ایجاد کند.


آنکارا با ادعای اینکه وجود عناصر تروریستی داعش و گروه های PYD/YPG تهدیدی علیه امنیت ملی و مرزهای بین المللی این کشور است، تاکید دارد این منطقه را از عناصر تروریستی پاکسازی و منطقه ای امن برای اسکان آوارگان سوری ایجاد خواهد کرد.


ایرنا نوشت : از نظر ترکیه PYD/YPG شاخه ای از حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) است و این کشور بیم آن دارد که این گروه ها منطقه خودمختاری را در شمال سوریه تشکیل داده تمامیت ارضی و امنیت ملی این کشور را به مخاطره بیندازند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :