موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107484 :کد

درگیری های میانمار

۸ نفر دیگر در درگیری های میانمار کشته شدند

  دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۸
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -۸ نفر دیگر در درگیری های میانمار کشته شدند

کشته شدن ۸ نفر دیگر در درگیری های شمال میانمار باعث شد چین تدابیر امنیتی را مرزهای خود با این کشور جنوب شرق آسیا تشدید کند.

کشته شدن 8 نفر دیگر در درگیری های شمال میانمار باعث شد چین تدابیر امنیتی را مرزهای خود با این کشور جنوب شرق آسیا تشدید کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، درگیری ها روز یکشنبه ضربه دیگری به امیدهای 'آنگ سان سوچی' رهبر میانمار است که قصد دارد با توافق صلح سراسری به درگیری اقلیت های نژادی در نقاط مرزی این کشور پایان دهد.


'آنگ سان سوچی' که در انتخابات سال 2015 توانست بر نظامیان این کشور پیروز شود، به لحاظ قانونی امکان در اختیار داشتن پست نخست وزیری را ندارد، از اینرو به عنوان وزیر امور خارجه و همچنین مشاور دولتی به دنبال تحقق اهداف و چشم اندازهای سیاسی خود است.


به نوشته روز دوشنبه تارنمای 'گلوبال نیو لایت' میانمار، براساس بیانیه دفتر 'آنگ سان سوچی'، در این حملات که در شهر مرزی 'موس' رخ داد 8 نفر شامل چهار نظامی، سه شهروند و یک جنگجوی حامی دولت جان خود را از دست دادند.


درگیری های بین ارتش میانمار و ارتش استقلال کاچین (کیا) در استان 'کاچین' که از سال 2011 و پس از یک دوره آتش بس 17 ساله آغاز شده، باعث آوارگی حدود 100 هزار نفر شده که بسیاری از این افراد به استان 'شان' در همسایگی 'کاچین' سرازیر شده اند.


شهر 'موس' در شمال 'شان' قرار دارد و با یک رودخانه از چین جدا می شود.


ارتش استقلال کاچین، ارتش آراکان، ارتش آزادیخواه ملی تاآنگ و ارتش ملی اتحاد دموکراتیک میانمار در این درگیرهای شرکت داشته اند که سه مورد آخر در دور گذشته مذاکرات صلح شرکت نکرده بودند.


به رغم تلاش های صلحی که از سوی 'آنگ سان سوچی' با گروه های مسلح اقلیت انجام شده است، اما تداوم جنگ در استان های 'کاچین' و 'شان' نشان می دهد پایان یافتن منازات پیچیده این گروه ها نیازمند گذشت چندین سال است.


ایرنا نوشت : میانمار علاوه بر درگیری های شمال، در غرب این کشور نیز که استان راخین واقع شده شاهد برخی درگیری های نیروی های دولتی با مسلمانان روهینگیا است که از ماه گذشته تاکنون بر اثر این درگیری ها 86 نفر کشته و بیش از 30 هزار نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :