موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107496 :کد

بحران سوریه

اوباما: به آینده نزدیک در سوریه خوش‌بین نیستم

  دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -اوباما: به آینده نزدیک در سوریه خوش‌بین نیستم

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید او در مورد بحران و وضعیت سوریه، در آینده‌ای نزدیک، «خوش‌بین» نیست و اوضاع بر معارضان سوری سخت‌‌ شده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید او در مورد بحران و وضعیت سوریه، در آینده‌ای نزدیک، «خوش‌بین» نیست و اوضاع بر معارضان سوری سخت‌‌ شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «رویترز»، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در پایان نشست سران «سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-پاسفیک» در لیما، پایتخت پرو، اظهار داشت که وی در مورد بحران و وضعیت در سوریه، در آینده‌ای نزدیک، «خوش‌بین نیست».


اوباما با اشاره به عملیات هوایی روسیه علیه گروه‌های تروریستی در سوریه، گفت: «وقتی روسیه و ایران تصمیم گرفتند به (بشار) اسد در حملات هوایی یاری برسانند… خیلی سخت می‌شد توقع داشت که حتی یک گروه آموزش‌دیده، متعهد و میانه‌رو از میان معارضان قادر باشد برای مدتی طولانی مواضع خود را حفظ کنند.»


وی مدعی شد، اگر بشار اسد تصمیم گرفته است همچنان بر قدرت چنگ بزند باید کشور خود را ویران و ملت آن را آواره ببیند.


باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا که جای خود را به‌زودی به 45مین رئیس‌جمهوری این کشور، «دونالد ترامپ» خواهد داد، از جمله سیاست‌مدارانی‌ست که معتقد بودند با حضور بشار اسد در قدرت، پایان دادن به بحران سوریه عملا غیرممکن است.


مشرق نوشت : ترامپ، در کاراز انتخاباتی خود، گفته پایان دادن به کار گروه داعش در سوریه، بر متقاعد کردن بشار اسد به کناره‌گیری از قدرت، برتری دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :