موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107497 :کد

تنش میان مصر و عربستان

مقام های مصری از ترور نافرجام سیسی در عربستان خبر دادند

  دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۲
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -مقام های مصری از ترور نافرجام سیسی در عربستان خبر دادند

دادستان کل مصر در بیانیه ای از جزئیات ترور نافرجام عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر پرده برداشت.

دادستان کل مصر در بیانیه ای از جزئیات ترور نافرجام عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر پرده برداشت.

 

به گزارش تحلیل ایران ، نبیل صادق دادستان کل مصر در بیانیه ای روز یکشنبه اعلام کرده است که ترور السیسی از سوی دو باند تروریستی برنامه ریزی شده بود که یکی از آنها در عربستان حضور داشته و درصدد بوده است تا سیسی را در انجام مناسک عمره در مکه مکرمه ترور کنند.


در ادامه این بیانیه آمده است که رهبر باند تروریستی مستقر در عربستان شخصی به نام «احمد بیومی» بوده که خود اعتراف کرده است که افراد دیگری را برای این کار به کار گرفته است.


شخص دیگری به نام حسین محمد حسین، رئیس جمهوری مصر و ورود هواپیمای خانواده حاکم در عربستان که قرار بود در برج ساعت (مکه) حضور داشته باشند، زیر نظر داشته است، چرا که این افراد می دانستند که نهاد ریاست جمهوری مصر این هتل را برای حضور سیسی در نظر گرفته است،‌ به همین دلیل برخی از مواد منفجره را از بازار مکه خریده و در طبقه 34 هتل تعبیه کرده اند.


دادستانی مصر تاکید کرد: یکی از متهمان این واقعه،‌ اعتراف کرده است که همسر وی کمربند انفجاری به تن کرده بود تا توجه نیروهای امنیتی را به سوی خود جلب کرده و به این ترتیب دیگر اعضا بتوانند السیسی را ترور کنند.


دومین حادثه نافرجام ترور عبدالفتاح السیسی، تشکیل یک شبکه متشکل از 6 افسر برکنار شده پلیس و یک دندانپزشک بود و این افراد متهم شده اند که با طراحی دو حمله به محافظ شخصی السیسی قصد داشتند محافظ شخصی وی را در حین انجام ماموریت و تامین امنیت محل تردد رئیس جمهوری مصر، هدف قرار دهند.


ایرنا نوشت : دادستانی عالی امنیت مصر، امروز همچنین پرونده 292 نفر از متهمان عضو تشکیلات موسوم به «ولایت سینا» که با گروه تروریستی داعش بیعت کرده است، برای محاکمه به دادگاه نظامی این کشور ارجاع داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :