موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107560 :کد

ترکیه و بحران سوریه

ترکیه از آمریکا خواست منطقه پرواز ممنوع درسوریه مدنظر قرار دهد

  دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۰
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -ترکیه از آمریکا خواست منطقه پرواز ممنوع درسوریه مدنظر قرار دهد

رئیس جمهور ترکیه از ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای متحد آن خواست تا پیشنهاد آنکارا برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه را مدنظر قرار دهند.

رئیس جمهور ترکیه از ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای متحد آن خواست تا پیشنهاد آنکارا برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه را مدنظر قرار دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه در سخنانی در نشست مجمع پارلمانی ناتو در استانبول، بار دیگر از اعتماد و تکیه آمریکا و متحدانش به نیروهای کرد سوریه برای مقابله با گروه تروریستی داعش انتقاد کرده است.


نیروهای کرد سوریه متحد اصلی آمریکا برای مقابله با داعش به شمار می روند ولی ترکیه این گروه را مرتبط با شبه نظامیان پ ک ک می داند که جزء گروه های تروریستی هستند.


ترکیه بارها از آمریکا و سایر کشورهای غربی خواسته است تا منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه ایجاد کنند.


اردوغان در این باره گفت: امیدوارم در روند آتی، این مساله از سوی آمریکا به طور خاص مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد و گامهای مثبتی برداشته شود تا کمر تروریسم شکسته شود و ترکیه از شر تهدید تروریسم رها شود.


اردوغان درباره همکاری ترکیه با ناتو نیز گفت: ناتو یک ساختار برای امنیت است که کشورهایی را که متعهد به ایده آل های توسعه ارزش های دموکراتیک هستند، با یکدیگر متحد می کند.


وی در ادامه افزود: ترکیه دومین ارتش بزرگ ناتو را در اختیار دارد و در دوران جنگ سرد به یک بخش همگرا برای ناتو تبدیل شده است. ترکیه به حمایت سیاسی و نظامی از تلاش های ناتو برای دفاع از صلح در جهان ادامه می دهد.


وی همچنین بر ادامه حمایت ترکیه از حل و فصل سیاسی بحران سوریه تاکید کرده است.


تسنیم نوشت : 4 نوامبر وزارت خارجه آمریکا اطمینان داد که علی رغم نگرانی های مربوط به بازداشت مخالفان سیاسی و محدودیت آزادی مطبوعات در ترکیه، عضویت این کشور در ناتو به خطر نخواهد افتاد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :