موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107618 :کد

اسیران فلسطینی

حمله نیروهای اسرائیلی به زندان "نفحه" و سرکوب اسیران فلسطینی

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -حمله نیروهای اسرائیلی به زندان "نفحه" و سرکوب اسیران فلسطینی

رئیس کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطین گفت که ماموران یگان‌های سرکوب وابسته به مدیریت زندان‌های اسرائیلی عصر دوشنبه به بند ۱۴ زندان صهیونیستی "نفحه" حمله کردند.

رئیس کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطین گفت که ماموران یگان‌های سرکوب وابسته به مدیریت زندان‌های اسرائیلی عصر دوشنبه به بند ۱۴ زندان صهیونیستی "نفحه" حمله کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عیسی قراقع،  رئیس کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ماموران این یگان‌ها پس از حمله به این  بند، دست به سرکوب اسرای فلسطینی زدند.

 

در این بیانیه آمده است که مدیریت زندان نفحه تعدادی از اسرای فلسطینی در این زندان را به سلول‌های انفرادی انتقال داد که در میان آنها می‌توان به حسین ابو اللیل از اردوگاه بلاطه و عصام زین الدین از شهر نابلس اشاره کرد.

 

قراقع همچنین گفت: این اسیران به زندان‌های ریمون، ایشل، جلبوع و نقب منتقل شدند و اداره زندان‌ها دو زندان نفحه و ریمون را رابست و حالتی از تنش در بین اسیران حاکم است.

 

بیش از ۱۰۰ اسیر در زندان‌های اسرائیلی دست به اعتصاب غذا زده‌اند که در راس آن احمد سعدات، دبیرکل جبهه مردمی فلسطین است. علاوه بر بلال کاید برادران محمد و محمود البلبول نیز ۲۸ روز است که در اعتراض به سیاست بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

 

این اقدام اداره زندان را واداشته تا برای آنها مجازات و جریمه نقدی تا ۶۰۰ شِکِل برای هر اسیر اعتصاب کننده تعیین کند. همچنین این اسیران برای دو ماه از ملاقات خانواده‌شان محرومند تا دست از اعتصاب بردارند.

 

قراقع نسبت به وضعیت اسیر کاید که ۴۸ روز است دست به اعتصاب غذا زده، هشدار داد و گفت: ممکن است او بر اثر سکته یا مرگ نابهنگام جان خود را از دست بدهد.

 

ایسنا نوشت:  او قدرت تکلم را از دست داده و بسیار لاغر شده و بیش از ۳۳ کیلوگرم وزن کم کرده و مبتلا به تنگی نفس است و مدام به کما می‌رود و فقط آب می‌خورد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :