موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/107626 :کد

اهانت به آیت الله علم الهدی

سکوت دستگاه قضایی در برابر اهانت به آیت الله علم الهدی

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۸
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -سکوت دستگاه قضایی در برابر اهانت به آیت الله علم الهدی

سکوت دستگاه قضائی در برابر اهانت به آیت الله علم الهدی که علاوه بر دارا بودن افتخار نمایندگی مقام معظم رهبری، نماینده منتخب خراسان رضوی در مجلس خبرگان نیز هستند، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس قوه قضائیه نوشته است:سکوت دستگاه قضائی در برابر اهانت به آیت الله علم الهدی که علاوه بر دارا بودن افتخار نمایندگی مقام معظم رهبری، نماینده منتخب خراسان رضوی در مجلس خبرگان نیز هستند، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

 

به گزارش تحلیل ایران، در نامه حجت الاسلام محمد حسین حسین زاده بحرینی که رونوشت آن روز سه شنبه در اختیار خبرنگار ما قرار گرفت، آمده است: در پی لغو سخنرانی آقای علی مطهری در مشهد در تاریخ 30 آبان 95 به دستور دادستان محترم این شهرستان و متعاقب آن انتشار نامه وی که متضمن اهانت نسبت به نماینده ولی فقیه است ، ضمن تقبیح و محکوم کردن این حرمت شکنی، تذکر می دهم چنانچه اقدام مؤثری در این زمینه صورت نگیرد، چه بسا حرمت شکنی نسبت به شخصیت های انقلابی مورد احترام جامعه به امری عادی و رایج تبدیل شود.


در ادامه این نامه آمده است: برگزارکنندگان جلسه فوق الاشاره اظهار داشته اند که مجوز شورای تأمین را قبل از برگزاری جلسه دریافت کرده اند و همین موضوع، زمینه را برای ایجاد فضای سنگین رسانه ای علیه دادستانی مشهد فراهم کرده است.


او تاکید کرد:با توجه به این که صدور مجوز از سوی شورای تأمین توسط استانداری محترم خراسان رضوی تأیید شده است، ضروری است دستور فرمایید برای تنویر افکار عمومی و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، دلائل دادستان محترم بری لغو مصوبه شورای تأمین شهرستان هرچه سریعتر توسط مسؤلان محترم دستگاه قضائی به صورت روشن و صریح به اطلاع عموم برسد.


بحرینی همچنین گفت: مستند نکردن اقدام دادستانی به مستندات قانونی یا نبود اطلاع رسانی دقیق و به موقع به افکار عمومی، ضمن ایجاد فضای ابهام آمیز، بهانه هجمه بیشتر و اهانت به نهادهای قانونی و لازم الاحترام، علی الخصوص نهاد نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه را فراهم خواهد نمود.


وی خاطر نشان کرد: بدیهی است حفظ حریم دستگاه قضا از طریق اطلاع رسانی به هنگام درباره دلائل تصمیمات و اقدامات قضائی و حراست از شخصیت های انقلابی و سرمایه های ارزشمند معنوی کشور از وظائف قطعی جناب عالی به عنوان رئیس قوه قضائیه است.


سخنرانی علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که قرار بود در روز اربعین حسینی در مشهد برگزار شود، به دستور دادستان این شهر لغو شد.


علی مطهری پس از لغو سخنرانی اش در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهوری نوشته است که دادستان مشهد سخنرانی توسط دادستان مشهد و به قول خودش بر اساس نامه‌ای که به او رسیده است لغو شد. امیدوارم این نامه از آقای علم الهدی امام جمعه مشهد نباشد.


در ادامه نامه مطهری آمده است: ارتباط این موضوع با دادستان و احیانا امام جمعه برای من روشن نیست. لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه؟ نیروی انتظامی تحت فرمان استاندار است یا دادستان؟ و اساسا ورود دادستان در این گونه موارد بر چه اساسی است؟


ایرنا نوشت: پایگاه اینترنتی آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد نی زدر واکنش به به نامه علی مطهری به رئیس جمهور در خصوص لغو سخنرانی اش در مشهد نوشت امام جمه مشهد این حق را دارد که علیه شخص مفتری اقدام قضایی کند و در صورت عدم جبران تشویش اذهان عمومی توسط این شخص ، اقدام خواهد شد

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :