موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/107652 :کد

روابط نظامی ایران و پاکستان

معاون ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران وارد پاکستان شد

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -معاون ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران وارد پاکستان شد

سرتیپ پاسدار 'مهدی ربانی' معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در راس یک هیات شش نفره، باهدف شرکت در نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دفاع پاکستان وارد این کشور شد .

سرتیپ پاسدار 'مهدی ربانی' معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در راس یک هیات شش نفره، باهدف شرکت در نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دفاع پاکستان (IDEAS 2016)، وارد بندر کراچی شد.


به گزارش تحلیل ایران ، هدف هیات های خارجی مختلف شرکت کننده در این نمایشگاه، آشنایی با تازه ترین دستاوردها و توانمندای های کشورهای مختلف از جمله پاکستان، در حوزه صنایع و تجهیزات دفاعی است.


این نمایشگاه و ملاقات های حاشیه ای آن همچنین فرصتی برای گفت و گوهای دوجانبه میان هیات های مختلف باهدف تقویت همکاری های دفاعی خواهد بود.


نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دفاع پاکستان صبح امروز در شهر کراچی با حضور هیات هایی از 43 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران، رسما آغاز بکار کرد. در مسراسم افتتاح رسمی این نمایشگاه، علاوه بر هیات های کشورهای مختلف، عالی ترین مقام های کشوری و لشکری پاکستان از جمله محمد نواز شریف نخست وزیر، ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش، فرماندهان نیروهای زمینی، هوایی و دریایی پاکستان، وزیر تولیدات دفاعی این کشور و ... حضور داشتند.


پاکستان در این نمایشگاه تازه ترین دستاوردهای دفاعی و نظامی خود از جمله یک فروند پهپاد پیشرفته با قابلیت 15 ساعت پرواز بی وقفه و قادر به انجام عملیات های تجسسی و نظامی را به نمایش گذاشته است.


پاکستان همچنین برخی دیگر از محصولات تولید خود از جمله تانک الخالد، جنگنده جِی.اف-17 ، هواپیماهی آموزشی سوپر مشاق و دیگر محصولات دفاعی و نظامی سبک، نیمه سنگین و سنگین را به نمایش گذاشته است.


در مجموع 418 شرکت پاکستانی و خارجی (شامل 157 شرکت پاکستانی) فعال در زمینه تولید صنایع و تجهیزات دفاعی در این نمایشگاه شرکت کرده اند.


ایرنا نوشت : این نمایشگاه هر دوسال یک بار در کراچی برگزار می شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :