موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107676 :کد

تحولات سوریه

آخرین تحولات میدانی حلب

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۴
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -آخرین تحولات میدانی حلب

منابع میدانی از ادامه پیشروی ارتش سوریه در شمال‌شرق حلب و همچنین آغاز درگیری میان نیروهای تحت حمایت ترکیه و نیروهای «دموکراتیک کُرد سوریه» در این منطقه خبر می‌دهند.

منابع میدانی از ادامه پیشروی ارتش سوریه در شمال‌شرق حلب و همچنین آغاز درگیری میان نیروهای تحت حمایت ترکیه و نیروهای «دموکراتیک کُرد سوریه» در این منطقه خبر می‌دهند.


به گزارش تحلیل ایران در دمشق، پیشروی نیروهای ارتش سوریه به سمت مناطق شرقی حلب با پیشتیبانی نیروی هوایی و یگان توپخانه‌ای در حالی ادامه ادامه دارد که درگیری‌های شدید بین ارتش سوریه و گروه‎های تروریستی تکفیری در چندین محور شرقی حلب در جریان است.


یک منبع میدانی در همین رابطه  گفت: ارتش سوریه و همپیمانان آن به سمت شرق حلب از چندین محور از جمله «الشیخ نجار» از محور شمالی و «مساکن هنانو» از محور جنوبی حرکت کرده و در صدد تسلط بر منطقه «جبل بدرو» واقع در غرب مناطق شرقی حلب هستند.


این منبع میدانی افزود: درگیری شدیدی در شرق حلب حاکم است و نفوذ ارتش در مناطق شرقی تدریجی است، زیرا حدود 200 هزار غیرنظامی ساکن این مناطق هستند و نیروهای سوری تلاش می‌کنند تا حلقه محاصره علیه تروریست‌ها را تنگ کنند تا آنها را به خروج و یا تسلیم وادار کنند.


 ارتش سوریه و نیروهای پشتیبانی امروز بیشتر پیشروی را در محور «الشیخ سعید» واقع در جنوب غربی حلب داشته‌اند و پیشروی نیروهای سوری با وجود درگیری‎های شدید در این محورادامه دارد. در این درگیری چندین تروریست و سرکرده آن‌ها از جمله «ابوالحارث الحلبی» فرمانده نظامی گروهک تروریستی «احرار الشام» از پای درآمدند.

در ریف شمالی حلب نیز گروه‌های وابسته به «سپر فرات» که تحت حمایت ترکیه هستند، حمله شدیدی علیه پایگاه‌های «نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه» که از سوی ائتلاف بین المللی ضدداعش حمایت می‌شوند، در روستای «الشیخ ناصر» در ریف شمال شرقی حلب انجام دادند.

منابع آگاه گزارش دادند که نیروهای سپر فرات پس از حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش ترکیه، بر این روستا و حوالی آن سیطره یافته‌اند و تعدادی از نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» را به اسارت گرفتند.

تسنیم نوشت : براساس این گزارش، جنگنده‌های ترکیه و آمریکا مناطق مسکونی در روستای «الشیخ ناصر» واقع در شمال شرق شهر «الباب» را هدف قرار دادند که در پی آن 7 نفر از غیرنظامیان سوری کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند. این حمله هوایی پس از آن صورت گرفت که نیروهای دموکراتیک کرد سوریه از غرب «منبج» به سمت شهر الباب پیشروی چشمگیری داشته‎اند و نیروهای سپر فرات تحت حمایت ترکیه برای دور کردن نیروهای قسد(نیروهای دموکراتیک کُرد سوریه) از شهر الباب وارد میدان شدند و اقدام به حمله هوایی و توپخانه‎ای کردند.

                               

دمشق     تحولات     تکفیری     داعش     ارتش    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :