موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/107700 :کد

با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون

احتمال ارجاع استفساریه قانون انتخابات به مجمع تشخیص مصلحت نظام

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۷
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -احتمال ارجاع استفساریه قانون انتخابات به مجمع تشخیص مصلحت نظام

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از احتمال ارجاع استفساریه قانون انتخابات به مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از احتمال ارجاع استفساریه قانون انتخابات به مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، اصغر سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس  در گفت‌وگو با  تسنیم، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون متبوع خود، اظهار کرد: بررسی طرح استفساریه تبصره (4) ماده (52) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، در دستور کار قرار گرفت و در نهایت نمایندگان بر نظر قبلی خود در خصوص نحوه نظارت شورای نگهبان بر انتخابات تاکید کردند.


وی با بیان اینکه علی مطهری نماینده طراح و موسوی عضو حقوقدان  شورای نگهبان در جلسه عصرامروز کمیسیون  حضور داشتند، ادامه داد:  صحبتهای طرفین در خصوص این استفساریه استماع شد.نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: در نهایت با توجه به اینکه شورای نگهبان دو بار این استفساریه را مغایر قانون اساسی دانسته و ایرادات کلی خود را کماکان بر آن وارد دانسته و مجلس نیز بر مشخص بودن حدود نظارت بر انتخابات و منتخبین در قانون اساسی تأکید دارد مقرر شد در جلسه بعدی در خصوص ارجاع این استفساریه به صحن مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام رأی‌گیری شود.


عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس  با اشاره به تشکیل کارگروهی برای بررسی موضوع لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس،‌ تصریح کرد: در جلسه امروز مقرر شد کارگروهی از میان اعضای کمیسیون شوراها تشکیل  و سه نفر از نمایندگان نیز حداکثر تا شنبه گزارش خود را در مورد این واقعه پس از سفر به مشهد و دیدار با دادستان، مسئولین استانداری و وزارت اطلاعات تدوین و به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :