موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107715 :کد

رویترز:

وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز فروش ایرباس به ایران را صادر کرد.

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۵
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز فروش ایرباس به ایران را صادر کرد.

خبرگزاری رویترز خبر داد: وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز فروش ۱۰۶ فروند ایرباس به ایران را صادر کرد.

خبرگزاری رویترز خبر داد: وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز فروش ۱۰۶ فروند ایرباس به ایران را صادر کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، فارس نوشت: دولت آمریکا مجوز فروش بیش از صد فروند هواپیمای «ایرباس» ساخت فرانسه به ایران را صادر کرده است. خبرگزاری «رویترز» در خبری اختصاصی به نقل از یک منبع آگاه نوشت: «وزارت خزانه داری آمریکا مجوز فروش 106 فروند ایرباس را به ایران ایر صادر کرد.»


ایرباس، شرکت هواپیماسازی اروپایی و سازنده بزرگترین هواپیمای جت مسافربری جهان است و دفتر مرکزی این شرکت در شهر تولوز، فرانسه قرار دارد. ایرباس هم‌اکنون دومین تولید کننده هواپیماهای مسافربری در جهان است.این در حالی است که سخنگوی شرکت بوئینگ چند روز قبل ارسال هواپیمای ساخت این شرکت به ایران را منوط به تصمیم دولت جدید آمریکا عنوان کرده بود.


به نوشته وبگاه «بیزجورنال» «تیم نیل» سخنگوی شرکت بوئینگ در این زمینه گفت، اگر دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهور جدید، سیاست آمریکا در قبال ایران را تغییر دهد و فروش هوایپما به ایران را ممنوع سازد، بوئینگ به این مسئله احترام می‌گذارد.


مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته طرحی را تصویب کرد که پشتیبانی مالی بانک‌های آمریکای از فروش هواپیما به ایران را ممنوع می‌کند. دولت کنونی آمریکا گفته است که این طرح مخالف توافق هسته‌ای است و آن را وتو می‌کند.ایران پس از توافق هسته‌ای برای خرید بیش از 200 فروند هواپیما با دو شرکت ایرباس و بوئینگ تفاهمنامه امضا کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :