موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107717 :کد

در آخرین روزهای مدیریت و حکومتداری:

تلاش دولت اوبامابرای مخفی نگه داشتن جزئیات کلیدی توافق هسته‌ای

  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -تلاش دولت اوبامابرای مخفی نگه داشتن جزئیات کلیدی توافق هسته‌ای

تلاش مستمر سناتورهای آمریکایی برای افشای مفاد مذاکرات محرمانه با ایران و علل پرداخت غرامت ۱.۷ میلیاردی به این کشور همچنان با ممانعت کاخ سفید و دولت آمریکا همراه است.

تلاش مستمر سناتورهای آمریکایی برای افشای مفاد مذاکرات محرمانه با ایران و علل پرداخت غرامت ۱.۷ میلیاردی به این کشور همچنان با ممانعت کاخ سفید و دولت آمریکا همراه است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرآنلاین، بر اساس اسناد و مدارک موجود و به دلیل تلاش و تقلای زیاد کاخ سفید برای مسدود کردن تحقیق و تفحص رسمی در مورد دیپلماسی محرمانه‌ای که واشنگتن با تهران برقرار کرده بود و این امر منجر به پرداخت 1.7 میلیارد دلار پول نقد توسط آمریکا شد، مقامات ارشد دولت اوباما در آخرین روزهای مدیریت و حکومتداری خود نیز همچنان به دنبال مخفی نگاه داشتن جزئیات کلیدی توافق هسته‌ای ایران (برجام) از کنگره آمریکا هستند.


نمایندگان اصلی کنگره آمریکا طی عریضه‌ای از دولت این کشور خواستند تا در مورد غرامت 1.7 میلیارد دلاری آمریکا به ایران پاسخ دهد. البته دولت اوباما تا کنون از پاسخ به این پرسش‌ها طفره رفته و جزئیات مذاکرات مخفی خود با تهران که منجر به پرداخت این مبلغ شده را بر ملا نکرده است.سناتور «مارکو روبیو» که با توافق هسته‌ای ایران از ابتدا مخالف می‌کرد هنوز هم به دنبال پاسخ مقامات رسمی کاخ سفید است. این سناتور به همراه تنی چند از همکاران خود طی نامه‌ای از دولت اوباما درخواست کرده تا جزئیات مذاکرات مخفیانه میان ایران و آمریکا، چگونگی پرداخت این مبلغ 1.7 میلیاردی و چگونگی لغو تحریم‌های ایران را در اختیار کنگره این کشور قرار دهد.


سخنگوی روبیو اعلام کرده است که سناتورهای آمریکایی از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب این کشور درخواست کرده‌اند تا توافق هسته‌ای ایران را لغو نماید.سخنگوی روبیو در ادامه سخنانش گفت: "سناتور روبیو به دنبال این است که با ترامپ رابطه قوی برقرار کند تا از این طریق برجام را فسخ نموده و نقش ایران را در مدیریت وقایع تروریستی منطقه خاورمیانه نشان دهد."روبیو به دنبال این است تا بداند پرداخت 1.7 میلیارد دلار غرامت به ایران جرئی از توافق هسته‌ای بوده است یا بر اساس مذاکرات پنهان دیگری این مبلغ به ایران پرداخت شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :