موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107749 :کد

به نقل از خبرگزاری فرانسه

دیدگاه ترامپ درباره سوریه

  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -دیدگاه ترامپ درباره سوریه

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دیدگاه خود درقبال اوضاع سوریه را متفاوت با دیگران دانست و بر ضرورت حل و فصل بحران این کشور تأکید کرد.

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دیدگاه خود درقبال اوضاع سوریه را متفاوت با دیگران دانست و بر ضرورت حل و فصل بحران این کشور تأکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا بر ضرورت حل بحران در سوریه تأکید و رویدادها در این کشور را «جنون» توصیف کرد.ترامپ، روز سه‌شنبه در دیدار با روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»، عنوان داشت، ایالات متحده «مجبور است» درگیری در سوریه را حل و فصل کند.


وی خاطرنشان کرد که دیدگاهش درقبال بحران سوریه «با دیدگاه هر شخص دیگری متفاوت است».دونالد ترامپ در اشاره به درخواست‌های برخی طرف‌های خارجی مبنی بر ایجاد دولت یا دولت‌های فدرالی در سوریه، متذکر شد، ایجاد دولت‌های جدید، در نظر آمریکا، عملی نیست، «فکر نمی‌کنم که ما باید سازندگان ملت‌ها باشیم».


تسنیم نوشت: رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دیدگاه خود درباره چگونگی حل و فصل بحران سوریه را تشریح نکرد.ترامپ پیشتر نیز در جریان تبلیغات انتخاباتی‌اش نیز تأکید کرده بود که بر خلاف دولت «باراک اوباما»، تلاش‌ها را برای مبارزه با تروریست‌ها نه دولت سوریه، متمرکز خواهد کرد. او همچنین همکاری با روسیه درباره حل و فصل بحران سوریه را محتمل خوانده است.«بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه با بیان این که فعلا نمی توان قضاوتی درباره مواضع ترامپ درقبال سوریه داشت، تأکید کرده است که اگر او به جنگ تروریسم رود، مانند بسیاری دیگر از کشورها، می‌تواند هم پیمان سوریه شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :