موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107764 :کد

حمایت مصر از سوریه

سیسی: از ارتش سوریه حمایت می‌کنیم

  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۹۳۱   
 تحلیل ایران -سیسی: از ارتش سوریه حمایت می‌کنیم

رئیس جمهور مصر تأکید کرد که دولتش از ارتش سوریه در برابر عناصر تندرو حمایت می‌کند.

رئیس جمهور مصر تأکید کرد که دولتش از ارتش سوریه در برابر عناصر تندرو حمایت می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران عبدالفتاح سیسی سه شنبه در گفتگو با تلویزیون پرتغال در پاسخ به پرسشی درباره احتمال اعزام نیروهای ارتش مصر به سوریه، اظهار داشت: اولویت ما آن است که ارتش‌های ملی را در کشورهای مختلف حمایت کنیم، مثلا ارتش لیبی را در سیطره بر خاک این کشور و برخورد با عناصر افراط‌ گرا و ایجاد امنیت یاری دهیم.. همین امر در مورد سوریه هم صادق است و ما از ارتش سوریه و همچنین ارتش عراق حمایت می کنیم.


وی در عین حال با اشاره به "حساسیت‌"هایی که ممکن است در پی اعزام نیروهای مصری به سوریه پدید آید، گفت: در چنین حالت‌هایی ترجیح می دهیم که نیروهای ملی در هر کشور، حفظ امنیت و ثبات را بر عهده داشته باشند.


سیسی ادامه داد: سوریه از 5 سال پیش با بحران عمیقی روبروست و موضع ما، حمایت از اراده و خواست مردم سوریه و ایجاد حل سیاسی برای بحران این کشور است. باید با جدیت با گروه های تروریست برخورد شود و این گروه‌ها خلع سلاح گردند. حفظ تمامیت ارضی سوریه بسیار مهم است و باید خرابی‌های جنگ نیز بازسازی گردد.


اعلام حمایت مصر از ارتش سوریه در حالی صورت می‌گیرد که چند کشور عربی از جمله عربستان و قطر، در 5 سال گذشته تمامی امکانات خود را برای پشتیبانی از گروه‌های تروریست که با ارتش سوریه می‌جنگند، به کار گرفته‌ و ویرانی بسیاری از زیرساخت‌های سوریه و کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر از مردم بی‌گناه این کشور را موجب شده‌اند.


العالم نوشت : موضع مصر در حمایت از دولت و ملت سوریه، برای برخی کشورهای حامی تروریسم از جمله عربستان سعودی قابل تحمل نبوده و دولت ریاض به همین دلیل، کمک‌های مالی خود به مصر را قطع کرده است، اما رئیس جمهور این کشور همچنان بر مواضع اصولی خود پافشاری می‌کند و تهدیدات سعودی‌ها را نادیده می‌گیرد.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :