موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107801 :کد

مرکل

تحقق بودجه دفاعی آلمان در آینده نزدیک بعید است

  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۴
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -تحقق بودجه دفاعی آلمان در آینده نزدیک بعید است

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان امروز (چهارشنبه) گفت، کشورش باید روند افزایش بودجه دفاعی خود را، تا حد دو درصد از تولید ناخالص داخلی ادامه دهد، اما بعید می داند این هدف در آینده نزدیک محقق شود.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان امروز (چهارشنبه) گفت، کشورش باید روند افزایش بودجه دفاعی خود را، تا حد دو درصد از تولید ناخالص داخلی ادامه دهد، اما بعید می داند این هدف در آینده نزدیک محقق شود.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از رویترز، مرکل در سخنانی خطاب به پارلمان آلمان گفت: اگر از حیث انتظارات شریکان آلمان در ناتو صحبت کنیم، بودجه دفاعی ما نشان می دهد که هنوز به مرحله ای که باید، نرسیده ایم. می دانم که هنوز راه درازی تا رسیدن به هدف اختصاص دو درصدی (از تولید ناخالص داخلی به دفاع) ناتو داریم و نمی توانم قول بدهم که در آینده نزدیک به آنجا می رسیم.


وی افزود: اما مسیر حرکت ما باید روشن باشد و ما باید به سمت تحقق و اجرای این هدف حرکت کنیم.


 اظهارات مرکل درباره ناتو در حالیست که انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا، به علت سخنانش در طول مبارزات انتخاباتی درباره مسائلی از جمله همکاری ها در چارچوب ناتو، نگرانی متحدان سنتی آمریکا در اروپا را سبب شده است.


«ینس استولتنبرگ»‌ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه با تغییر لحن قبلی خود گفت که اطمینان دارد دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا، به تمام تعهدات این کشور در قبال این اتحاد نظامی عمل خواهد کرد.


وی سه شنبه گذشته در بروکسل گفت: اطمینان دارم که ترامپ رئیس جمهوری خواهد بود که به تمام تعهدات آمریکا در این اتحاد نظامی عمل خواهد کرد، زیرا یک ناتو نیرومند برای اروپا و همچنین برای آمریکا حائز اهمیت است.


دبیر کل ناتو افزود: اروپا و آمریکا در یک جبهه قرار دارند و ترامپ نیز خواستار افزایش هزینه های دفاعی در اروپا شده است؛ من نیز کاملا با او موافقم؛ این پیامی است که از سالها پیش از طرف آمریکا ارسال شده است.


وی افزود: خبر خوب این است که ما اکنون شاهد سرمایه گذاری بیشتر اروپایی ها در زمینه دفاع هستیم که این به تشریک مساعی در تامین بار هزینه ها کمک می کند.


بحران اوکراین موجب شده که ناتو به سالها کاهش بودجه پایان دهد و رهبران کشورهای عضو با بزرگترین تقویت بنیه نظامی از زمان پایان جنگ سرد تا کنون موافقت کنند، بطوری که این کشورها متعهد شده اند دو درصد از تولید ملی خود را به دفاع اختصاص دهند.


ایرنا نوشت: باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز دوشنبه (پریروز) گفت که اطمینان دارد ترامپ به تعهدات امنیتی آمریکا پایبند خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :