موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107846 :کد

در مسیر تل آویو – قدس

آتش سوزی در اسرائیل و درخواست کمک از ترکیه

  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۱
تعداد بازدید : ۴۶۹   
 تحلیل ایران -آتش سوزی در اسرائیل و درخواست کمک از ترکیه

منابع خبری از آتش سوزی گسترده درمناطق الحرشیه درغرب قدس و نزدیک منطقه ابوغوش در اراضی اشغال شده فلسطینی خبر دادند.

منابع خبری از آتش سوزی گسترده درمناطق الحرشیه درغرب قدس و نزدیک منطقه ابوغوش در اراضی اشغال شده فلسطینی خبر دادند.


به گزارش تحلیل ایران،العالم نوشت: آتش سوزی به منطقه باب الواد و اللطرون نیز سرایت کرد و ماموران آتش نشانی اسرائیل تلاش کردند تا آتش را مهار کنند اما وزش مستمر باد اطفای حریق را با مشکل روبرو می کرد.


براساس این گزارش، بسیاری از منازل در مسیر تل آویو – قدس طعمه حریق شدند.خبرگزاری معا به نقل از منابع اسرائیلی گزارش داد که آتش سوزی در باب الواد و اللطرون تا کنون به منازل و دارایی ها آسیب وارد نکرده است اما صدها هزارمترمربع اراضی مناطق جنگلی را درنوردیده است.

 

درهمین حال، رادیو «صدای اسرائیل» گزارش داد که ماموران آتش نشانی درغرب قدس توانستند از گسترش دامنه آتش سوزی به منازل منطقه نتاف جلوگیری کنند. دراین گزارش آمده است که مدرسه ای در ناصره نیز به علت آتش سوزی در زمینی در منطقه الصفافره تخلیه شد.همچنین آتش سوزی در زمینی بایر در روستای کرکوم در شمال طبریا به وقوع پیوست و گزارشی از آسیب های احتمالی مخابره نشده است.این آتش سوزی های گسترده مسئولان اسرائیلی را برآن داشت که بالگردهای امدادی از خارج از اراضی اشغالی را به کمک بطلبند و از آن ها برای اطفای حریق کمک بگیرند.

 

تسنیم نوشت: براساس این گزارش، بنيامين نتانياهو نخست وزیر و گلعاد اردان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، از ترکیه، یونان، قبرس و ایتالیا برای فرستادن هواپیماهای امداد و ویژه اطفای حریق درخواست کمک کردند.این گزارش، از احتمال وزش بادهای شدید در اراضی اشغالی در روزهای آینده حکایت دارد.یک منبع امنیتی نیز درگفتگو با شبکه دوم تلویزیون اسرائیل گفت که احتمال می رود که آتش سوزی روز پنجشنبه (فردا) نیز به دلیل شرایط نامساعد آب وهوایی و وزش باد، ادامه داشته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :