موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107847 :کد

منابع عراقی:

فرمان جدید داعش برای هجرت از موصل

  چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -فرمان جدید داعش برای هجرت از موصل

با شکست پی در پی گروه تروریستی داعش در موصل و تنگ‌تر شدن عرصه بر این گروه، فرماندهان داعش به نیروهای خود دستور دادند که از موصل هجرت کنند.

با شکست پی در پی گروه تروریستی داعش در موصل و تنگ‌تر شدن عرصه بر این گروه، فرماندهان داعش به نیروهای خود دستور دادند که از موصل هجرت کنند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری الراصد عراق، همزمان با پیشروی سریع ارتش و نیروهای مردمی عراق در موصل، گروه تروریستی داعش از عناصر خود در موصل خواسته است از این شهر «هجرت» کنند.


بر اساس گزارش‌های رسیده، برخی فرماندهان داعش در خطبه‌های مذهبی خود در شهر موصل با یادآوری موضوع تاریخی هجرت پیامبر از مکه به مدینه در پی افزایش آزار و اذیت مشرکان، از عناصر خود می‌خواهند از این شهر هجرت کنند.این گزارش که به نقل از منابع محلی عراق در موصل منتشر شده، به مقصد عناصر داعش پس از فرار از موصل اشاره‌ای نکرده است.


در همین راستا منابع عراقی اعلام کردند این اقدام داعش پس از کشته‌شدن فرماندهان و سرکرده‌های برجستۀ این گروه و انهدام خودروها، تجهیزات نظامی، انبارهای سلاح و شبکۀ تونل‌های این گروه تروریستی توسط نیروهای زمینی و ارتش عراق صورت ‌می‌گیرد.از سوی دیگر عبدالامیر یارالله، فرمانده عملیات آزادسازی استان نینوا، از آزادسازی روستای یرگنتی در شرق موصل خبر داد.


همچنین رائد شاکر جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق، از کشته‌شدن 18 داعشی در جنوب موصل خبر داد.پایگاه خبری مدی پرس نیز گزارش داد جنگنده‌های ارتش عراق یک کاروان تانکرهای سوخت داعش را در غرب روستای العذبه در جنوب شهر موصل منهدم کردند. بر اساس این گزارش در این حمله 40 تانکر سوخت داعش منهدم شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :