موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107868 :کد

اعتصاب 24 ساعته

اعتصاب سراسری در یونان

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -اعتصاب سراسری در یونان

اتحادیه سراسری کارمندان و کارکنان ادارات دولتی یونان( اد- دی) به نشانه مخالفت با ادامه سیاست ریاضت اقتصادی امروز( پنجشنبه) را روز اعتصاب عمومی اعلام کرد.

اتحادیه سراسری کارمندان و کارکنان ادارات دولتی یونان( اد- دی) به نشانه مخالفت با ادامه سیاست ریاضت اقتصادی امروز( پنجشنبه) را روز اعتصاب عمومی اعلام کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،ایرنا نوشت: با آغاز اعتصاب 24 ساعته اتحادیه سراسری کارکنان و کارمندان ادارات دولتی، تمام خطوط ریلی، اتوبوس های شهری و برون شهری، کشتی های مسافربری، بانک ها وگمرکات کشور تعطیل و کارکنان آنان دست از کار کشیدند.

 
اتحادیه پزشکان و کارکنان بیمارستان های یونان نیز چهارشنبه شب با اعلام حمایت از اعتصاب 24 ساعته اتحادیه کارکنان ادارات دولتی ( اد – دی) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: همزمان با اعتصاب سراسری 24 ساعته امروز کارکنان ادارات دولتی، کلیه کارکنان بیمارستان و پزشکان اعتصاب و دست از کار خواهند کشید.
 
این اتحادیه نیز در بیانیه خود اعلام کرد: به خاطر مسائل انسادوستانه و وظیفه حرفه ای خود فقط موارد اورژانسی در بیمارستان ها پذیرفته خواهند شد و از شهروندان خواسته شده که برای موارد غیر اورژانسی به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه نکنند.براثراین اعتصاب 24 ساعته اداره پست سراسر یونان، اداره مخابرت، رسانه های نوشتاری و گفتاری و بقیه دارات دولتی و حتی غیر دولتی اعتصاب و دست از کارخواهند کشید.
 
اتحادیه سراسری کارکنان و کارمندان ادارات دولتی که از حمایت احزاب سیاسی ، سندیکاها و صنف های مختلف بخش خصوصی نیز برخوردار است، به نشانه اعتراض به ادامه سیاست ریاضت اقتصادی دولت چپگرای یونان، کاهش حقوق و مزایای بازنشستگان،کمبود بودجه های ادارای و انسانی ادارات و بخصوص مراکز درمانی و آموزشی کشور دست به اعتصاب 24 ساعته زده اند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :