موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هواشناسی

a/107889 :کد

براساس تحلیل داده و نقشه ها:

پیش بینی هواشناسی از آخرین وضعیت جوی کشور

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۳۷۹   
 تحلیل ایران -پیش بینی هواشناسی از آخرین وضعیت جوی کشور

براساس تحلیل داده و نقشه های پیش یابی هواشناسی تداوم استقرار توده هوای سرد تا پایان هفته در غالب مناطق کشور بخصوص شمال و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

 براساس تحلیل داده و نقشه های پیش یابی هواشناسی تداوم استقرار توده هوای سرد تا پایان هفته در غالب مناطق کشور بخصوص شمال و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، براساس تحلیل داده و نقشه های پیش یابی هواشناسی تداوم استقرار توده هوای سرد تا پایان هفته در غالب مناطق کشور بخصوص شمال و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

 بارش باران و برف طی دو روز آینده در استان های حاشیه دریای خزر و بصورت خفیف تر در دامنه های البرز مرکزی، بخشهایی از شمال شرق ادامه می یابد که از شدت فعالیت این سامانه در روز پنجشنبه در مناطق فوق کاسته خواهد شد.

طی این مدت دریای خزر مواج خواهد بود که روز پنجشنبه از میزان مواج بودن دریا کاسته میشود. طی دو روز آینده در مناطقی از استان کرمان، فارس، بوشهر و در روز پنجشنبه در شرق کشور، رگبار باران و وزش باد رخ خواهد داد که در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش به صورت برف پیش بینی می شود.


 لازم به ذکر است که روز پنجشنبه بارش در استانهای ذکر شده شدت می یابد. در روز چهارشنبه و پنجشنبه در بخشهایی از جنوب شرق کشور و استان هرمزگان و نواحی غربی کشور وزش باد شدید با احتمال گردوخاك پیش بینی می شود.

 بعدازظهر پنجشنبه و روز جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می شود. . در روز جمعه بجز سواحل شرقی دریای خزر و جنوب شرق کشور که بارشهای پراکنده خواهند داشت در اکثر مناطق کشور شاهد کاهش ابرناکی و جوی نسبتا پایدار خواهند بود.

وزش باد شدید در غرب و جنوب شرق کشور 

 

فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت  آب و هوای کشور گفت: امروز همدان با دما 18- درجه  سرد ترین استان کشور و بوشهر با 25 درجه گرم ترین استان کشور بوده است.وی گفت : بارش برف در حاشیه دریای خزر و به صورت خفیف تر در البرز مرکزی و شمال شرق کشور ادامه دارد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: گودرزی اظهار داشت : در غرب و جنوب شرق کشور به ویژه در استان هرمزگان شاهد وزش باد شدید خواهیم بود.این کارشناس هواشناسی در پایان دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات 3درجه سانتی گراد اعلام کرد.

جدول آب و هوای استان های کشور

 

در کدام استان ها شاهد بارش برف خواهیم بود؟+ جدول

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :