موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/107895 :کد

با هدف بررسی وضعیت خدمات رسانی

ضرورت حذف هزینه های تحمیلی از مسیر زائران عتبات عالیات

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -ضرورت حذف هزینه های تحمیلی از مسیر زائران عتبات عالیات

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: به طور حتم هزینه های اضافی و تحمیلی باید از مسیر زیارت عتبات عالیات برداشته و مدیریت شود .

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: به طور حتم هزینه های اضافی و تحمیلی باید از مسیر زیارت عتبات عالیات برداشته و مدیریت شود و مسئله ویزا نیز باید تعیین تکلیف شود و قطعا مسئولان باید در راستای افزایش حضور زائران در راهپیمایی اربعین سرمایه گذاری و تبلیغات کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران،امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر هیأت ویژه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس به کشور عراق، گفت: این هیأت به ریاست بنده با هدف بررسی وضعیت خدمات رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی به کشور عراق سفر کرد که در این سفر بازدیدهای متعددی از موکب ها، ستاد عتبات در نجف و کربلا و مسیرهای پیاده روی زائران صورت گرفت.


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در اینجا باید از تمام خدمت گزاران حسینی از جمله از تمام تشکیلات انتظامی و امنیتی تشکر کنم، از طرف دیگر راهپیمایی امسال اربعین حسینی مانند سال های گذشته و حتی گسترده تر از سال های پیش با حضور میلیون عاشق اهل بیت و امام حسین(ع) برگزار شد.وی افزود: بر اساس آمارها بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر از زائران با دریافت ویزا و جمع کثیری از مردم بدون دریافت این مدارک به عراق سفر کردند و از سراسر جهان اسلام و کشورهای اروپایی نیز هزاران نفر در راهپیمایی اربعین حسینی حضور یافتند.


خجسته ادامه داد: راهپیمایی اربعین حسینی نمایش قدرت نمایی جهان اسلام در برابر دنیای کفر و استکبار بود و قطعا اگر میلیاردها تومان در این حوزه هزینه شود، نمی توان چنین نمایش زیبایی را برگزار کرد. حال عربستان با پذیرش حدود دو میلیون و 800 هزار نفر در مراسم حج نمی تواند به خوبی این مناسک را مدیریت کند و سالانه شاهد جان باختن حجم کثیری از حجاج هستیم، اما این معجزه حسینی است که جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر گرد هم می آید و هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اخذ هزینه های اضافی از زائران حسینی برای سفر به عراق، گفت: تحمیل هزینه های اضافی به زوار اربعین ، به نظر من درست نیست و قطعا در میزان حضور زائران در راهپیمایی اربعین تأثیرگذار بود و این مسئله بارها مورد انتقاد تمام مردم و زائران قرار گرفت.


وی افزود: به طور حتم هزینه های اضافی و تحمیلی باید از مسیر زیارت عتبات عالیات برداشته و مدیریت شود و مسئله ویزا نیز باید تعیین تکلیف شود و قطعا مسئولان باید در راستای افزایش حضور زائران در راهپیمایی اربعین سرمایه گذاری و تبلیغات کنند، نه اینکه با اقداماتی مانع از حضور افراد در این همایش بزرگ شوند و قطعا من این مسئله را از طریق مجلس و مسئولان دولتی پیگیری می کنم.خجسته ادامه داد: گزارش سفر هیأت کمیسیون شوراها درباره مراسم اربعین حسینی در آینده ای نزدیک تدوین و به دکتر لاریجانی رئیس مجلس و همچنین نمایندگان ارائه می شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :