موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107898 :کد

یک منبع عالی رتبۀ دیپلماتیک

خروج هشت کشور عربی از اجلاس سران عرب - آفریقا

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۰
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -خروج هشت کشور عربی از اجلاس سران عرب - آفریقا

هشت کشور عربی عدم مشارکت خود را در چهارمین اجلاس مشترک اتحادیۀ عرب و اتحادیۀ آفریقا به دلیل اصرار اتحادیۀ آفریقا بر مشارکت هیأت موسوم به "جمهوری صحرا" در این اجلاس اعلام شد.

 هشت کشور عربی عدم مشارکت خود را در چهارمین اجلاس مشترک اتحادیۀ عرب و اتحادیۀ آفریقا به دلیل اصرار اتحادیۀ آفریقا بر مشارکت هیأت موسوم به "جمهوری صحرا" در این اجلاس اعلام و مالابو، پایتخت گینه استوایی، را ترک کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از العالم، کشورهایی که اجلاس را ترک کرده اند عبارتند از مغرب، بحرین، عربستان، امارات، قطر، یمن، عمان و سومالی که اقدامشان در اعتراض به مشارکت جبهۀ مردمی پولیساریو در این اجلاس با عنوان «توسعۀ مداوم و همکاری اقتصادی بین افریقا و جهان عرب» بود.


نشست های مقدماتی این اجلاس در سطح وزرای خارجۀ کشورهای عرب و آفریقایی روز دوشنبه در مالابو برگزار شد و اعتراض مغرب به عقب نشینی کشورهای عربی برای اعلام همبستگی با این کشور منجر شد.در همین زمینه، یک منبع عالی رتبۀ دیپلماتیک از موکول شدن جسات به فرصتی دیگر خبر داد و افزود: «کشورهای آفریقایی نشستی اضطراری برای حل بحران به وجود آمده میان دو طرف برگزار خواهند کرد».

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :