موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/107928 :کد

فیسبوک

درآمد تبلیغات در فیسبوک از شبکه های تلویزیونی بیشتر شد

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۶
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -درآمد تبلیغات در فیسبوک از شبکه های تلویزیونی بیشتر شد

فیسبوک با تبدیل شدن به منبع اصلی دریافت خبر برای آمریکایی ها، اکنون بیش از شبکه های تلویزیونی درآمد تبلیغاتی کسب می کند.

فیسبوک با تبدیل شدن به منبع اصلی دریافت خبر برای آمریکایی ها، اکنون بیش از شبکه های تلویزیونی درآمد تبلیغاتی کسب می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران رسانه های آمریکایی روز پنجشنبه نوشتند:‌ فیسبوک به مهمترین منبع دریافت خبر آمریکایی ها تبدیل شده و اکنون برای نخستین بار، درآمدهای تبلیغاتی اش هم از شبکه های تلویزیونی بیشتر شده است.


بر اساس آمار تارنمای 'اینفورمیشن'، اطلاعات رسمی نشان می دهد فیسبوک در سه ماهه های اول تا سوم امسال، 9 میلیارد و 100 میلیون دلار درآمد ناشی از درج آگهی های تبلیغاتی داشته است.
این رقم اگرچه بسیار کمتر از 21 میلیارد دلار درآمد گوگل از راه تبلیغات بوده، اما از درآمد شرکت کامکست (مالک شبکه ان بی سی یونیورسال)، و بخش رسانه ای شرکت دیزنی (مالک تلویزیون های ای بی سی و ای اس پی ان) بیشتر بوده است.


کامکست در بازه زمانی یادشده، 7.6 میلیارد دلار و دیزنی در همین بازه 6.7 میلیارد دلار، درآمد تبلیغاتی داشت.


اگرچه 'مارک زاکربرگ' بنیانگذار و مدیرعامل فیسبوک تاکید می کند که شبکه اجتماعی او، یک شبکه خبری نیست، اما نظرسنجی اخیر موسسه 'پیو' نشان می دهد بیش از نیمی از آمریکاییان خبرهایشان را از شبکه های اجتماعی به دست می آورند و فیسبوک محبوبترین شبکه اجتماعی است.


فارس نوشت : 'زاکربرگ' با ارائه طرحی 'هفت ماده ای' قول داده است که برای مبارزه با انتشار خبرهای کذب در فیسبوک بکوشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :