موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107940 :کد

درگیری های میانمار

سوچی گروه‌های مسلح میانمار را به روند مذاکرات صلح دعوت کرد

  پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -سوچی گروه‌های مسلح میانمار را به روند مذاکرات صلح دعوت کرد

رهبر دوفکتو میانمار از گروه‌های مسلح قومی کشورش خواست تا پس از دور جدید درگیری‌ها که هفت کشته بر جای گذاشته است به روند مذاکرات صلح بپیوندد.

رهبر دوفکتو میانمار از گروه‌های مسلح قومی کشورش خواست تا پس از دور جدید درگیری‌ها که هفت کشته بر جای گذاشته است به روند مذاکرات صلح بپیوندد.

 

به گزارش تحلیل ایران دستکم 12 تن در میان تداوم درگیری‌ها در شمال میانمار از روز یکشنبه جان خود را از دست داده‌اند.


این کشته شدگان بر اثر حمله ائتلافی از چهار گروه شورشی قومی به پایگاه‌های نظامی و ایستگاه‌های پلیس بر جای مانده‌اند.


این در حالیست که بیش از 33 هزار تن در این منطقه به منظور فرار از درگیری‌ها به مناطق اطراف گریخته‌اند. گروه‌هایی که در این درگیری‌های اخیر دست داشته‌اند از گروه‌هایی هستند که توافق آتش بس سراسری دولتی را که سال گذشته میان دولت میانمار و گروه‌های مختلف شورشی به امضا رسید امضا نکردند. در همین حال آنگ سان سوچی، مشاور دولت میانمار این کشور با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که دولت میانمار درهای صلح را به روی تمامی گروه‌ها باز گذاشته و از ورود هر یک از گروه‌های شورشی به روند صلح استقبال می‌کند.


سوچی در ادامه این بیانیه اظهار کرده است به منظور توقف فوری درگیری‌های مسلحانه در شمال شرق کشور من قاطعانه از گروه‌های مسلح می خواهم تا با امضای توافق آتش بس ملی به روند صلح بپیوندند.


وی همچنین هشدار داد: شورشیانی که از طریق سلاح قصد حل مسائل سیاسی را دارند تنها به جنگ‌های مسلحانه دامن می‌زنند در حالیکه به شدت مردم منطقه را تحت فشار قرار داده و آنها را از پیشرفت اقتصادی مانند کشورهای همسایه محروم می‌کنند.


سوچی ادامه داد: سلاح این مسائل را حل نکرده و به دستیابی به اهداف مردم نیز کمک نخواهد کرد بلکه مذاکرات صلح تنها راهی است که با آن می‌توان به تمام درگیری‌های مسلحانه در کشور خاتمه داد و صلحی پایدار در کشور ایجاد کرد.


دومین کنفرانس اتحادیه صلح در میانمار قرار است در ژانویه 2017 برگزار شود. در این میان شورشیان ارتش میانمار را به تلاش برای سر به نیست کردن تمام گروه‌های مسلح نژادی و سیاسی متهم کرده و ادعا می‌کنند که این نیروهای ارتشی هیچ تمایلی به مذاکرات سیاسی و صلح آمیز ندارند.


ایسنا نوشت : این گروه‌ها در بیانیه‌ای مشترک ادعا کردند که با توجه به عدم تمایل ارتش به مذاکرات صلح آمیز حمله اخیر آنها اجتناب ناپذیر بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :