موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107977 :کد

در پی تصمیم برای تمدید اعتصاب

اعتصاب در آلمان و لغو صدها سفر هوایی

  جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۶
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -اعتصاب در آلمان و لغو صدها سفر هوایی

شرکت هوایی لوفت‌هانزا، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان، از لغو بیش از ۸۰۰ پرواز مسیر کوتاه و متوسط خبر داده است.

شرکت هوایی لوفت‌هانزا، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان، از لغو بیش از 800 پرواز مسیر کوتاه و متوسط خبر داده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، در پی تصمیم یک اتحادیه صنفی برای تمدید اعتصاب خلبانان باری برای سومین روز متوالی، شرکت لوفت‌هانزا پنج‌شنبه از برنامه خود برای لغو 830 پرواز در روز جمعه خبر داد؛ تصمیمی که برنامه سفر حدود 100 هزار مسافر را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 

لوفت‌هانزا از برقراری بیشتر پروازهای مسیر بلند طبق برنامه خبر داد؛ همچنین پروازهای سایر شرکت‌های تابعه نظیر یورووینگز، سوئیس ایرلاینز و آسترین ایرلاینز نیز تغییری نخواهد داشت.اتحادیۀ صنف خلبانان، موسوم به کاکپیت، با شرکت لوفت‌هانزا دربارۀ برخی از خواسته‌های صنفی، از جمله افزایش حقوق، اختلاف دارد.


این اتحادیه معتقد است لوفت‌هانزا ظرف سال‌های گذشته میلیاردها یورو سود داشته است و باید از بخشی از این پول برای بهبود وضعیت معیشتی کارکنانش استفاده کند.این اعتصاب تاکنون 20 میلیون‌ یورو به این شرکت خسارت وارد کرده است.این نخستین بار نیست که کارمندان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعتصاب می‌کنند. کارکنان این شرکت تاکنون 13 بار برای احقاق حقوق خود دست به اعتصاب زده‌اند. اعتصابات آوریل سال گذشته که بزرگترین اعتصاب تاریخ آلمان نام گرفت، سبب لغو 90 درصد پروازهای لوفت‌هانزا شد و ده‌ها میلیون دلار به این شرکت زیان وارد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :