موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/107981 :کد

طی درگیری‌های شدید

پیشروی نیروهای یمنی در خاک عربستان

  جمعه ۰۵ آذر ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۹
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -پیشروی نیروهای یمنی در خاک عربستان

بنا بر گزارش‌ها، نیروهای یمنی کنترل یک پایگاه سعودی را در منطقه‌ای در جنوب غرب عربستان در اختیار گرفته‌اند.

 بنا بر گزارش‌ها، نیروهای یمنی کنترل یک پایگاه سعودی را در منطقه‌ای در جنوب غرب عربستان در اختیار گرفته‌اند.


به گزارش تحلیل ایران، شبکۀ تلویزیونی المسیرۀ یمن گفت: یمنی‌ها کنترل پایگاه تازه تأسیس شطيب را که در فاصلۀ حدوداً 844 کیلومتری ریاض، پایتخت عربستان سعودی، قرار دارد روز پنج‌شنبه در اختیار گرفتند.


بر اساس این گزارش، طی درگیری‌های شدید میان مبارزان یمنی و نظامیان سعودی، ده‌ها نفر از سربازان عربستان کشته یا زخمی شدند.گفته می‌شود شماری از سربازان سعودی نیز تجهیزات و مهمات خود را رها کرده و از این پایگاه گریخته‌اند.نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاش می‌کنند سربازان سعودی را از نقاط راهبردی مشرف به شهر نجران بیرون برانند.

 

این در حالی است که شماری از عناصر وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، چهارشنبه در منطقۀ میدی در استان حجه واقع در شمال غرب این کشور عربی فقیر به هلاکت رسیدند.عربستان از فروردین 1394 به‌منظور بازگرداندن قدرت به عبدربه منصورهادی و تضعیف جنبش انصارالله، حملات هوایی خود را به این کشور فقیر عربی آغاز کرده است. انصارالله مناطق مهمی از یمن ازجمله صنعا را در اختیار دارد.


پرس تی وی نوشت: در این جنگ تاکنون بیش از 11 هزار و 400 یمنی که بیشترشان غیرنظامی بودند، کشته‌ شده‌اند.عربستان در طول ماه‌ها حملات هوایی، به‌دفعات مدارس، بیمارستانها، مناطق مسکونی، جاده‌ها، بازارها و اردوگاه‌های پناهجویان را بمباران و بعضاً از تسلیحات ممنوعه همچون بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :