موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108063 :کد

پاکستان

پاکستان برای مذاکره با هند اعلام آمادگی کرد

  شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -پاکستان برای مذاکره با هند اعلام آمادگی کرد

پاکستان اعلام کرده که اگر مساله کشمیر مطرح شود، با هند به گفت و گو می‌پردازد.

پاکستان اعلام کرده که اگر مساله کشمیر مطرح شود، با هند به گفت و گو می‌پردازد.

 

به گزارش تحلیل ایران،   به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سرتاج عزیز، مشاور امور خارجه نخست وزیر پاکستان گفت: اسلام آباد به هیچ وجه اقدامات هند را در قبال کشمیر نمی‌پذیرد.

 

برخی از قانونگذاران پاکستانی در جلسه‌ای که سرتاج عزیز حضور داشت، حتی پیشنهاد دادند که در قبال اقدامات تهاجمی هند درباره کشمیر دست به عمل متقابل بزنند.

 

سرتاج عزیز همچنین به بیان این مساله پرداخت که پاکستان به تلاش خود درباره سیاست صلح آمیز در قبال همسایه خود،‌ هند ادامه می‌دهد اما در صورتیکه هند دست از این اقدامات برندارد، باید با آن مقابله کرد.

 

وی ادامه داد: هند برای منحرف کردن درگیری‌ها و اقدامات خصمانه نیروهای این کشور در کشمیر اوضاع را در این منطقه مورد مناقشه به تنش کشانده است. پاکستان از جنبش آزادی خواهی کشمیر دفاع می‌کند.

 

پاکستان به دنبال مطرح کردن مساله کشمیر در مجامع بین‌المللی است.

در همین حال، خواجه محمد آصف، وزیر دفاع پاکستان نیز در صحن مجلس این کشور گفت که نیروهای مسلح پاکستانی آماده‌اند تا از هر وجب از خاک کشور دفاع کنند.

 

ایسنا نوشت: هند از تروریسم در پاکستان مدت‌هاست که دفاع می‌کند اما نیروهای مسلح کشور در دو سال گذشته این حمایت‌ها را کمتر کرده‌اند و با آنها به مقابله پرداخته‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :