موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108064 :کد

القاعده

القاعده مسئولیت آتش‌سوزی‌های اسرائیل را برعهده گرفت

  شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -القاعده مسئولیت آتش‌سوزی‌های اسرائیل را برعهده گرفت

شاخه القاعده در فلسطین مسئولیت آتش سوزی‌های ویرانگر در شهر حیفا اسرائیل را برعهده گرفت؛ آتش سوزی‌هایی که صدها تن را مجبور به فرار از خانه‌هایشان کرده است.

شاخه القاعده در فلسطین مسئولیت آتش سوزی‌های ویرانگر در شهر حیفا اسرائیل را برعهده گرفت؛ آتش سوزی‌هایی که صدها تن را مجبور به فرار از خانه‌هایشان کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نوشته روزنامه ایندیپندنت، گروه سلفی "مأسدة المجاهدین" (بیشه شیرهای مجاهد در فلسطین) یک گروه شبه نظامی مرتبط با القاعده در فلسطین است که ادعا کرده در آتش سوزی قبلی در اسرائیل از جمله آتش سوزی جنگل کوهستان کرمل در نزدیکی شهر حیفا که در سال ۲۰۱۰ جان بیش از ۴۰ تن از مردم را گرفت، دخیل بوده است.

 

این در حالی است که هیچ سندی دال بر دخالت این گروه در این آتش سوزی یا آتش سوزی‌های دیگر که ادعا می‌کنند از جمله آتش سوزی در نزدیکی بیت المقدس در سال ۲۰۱۱ و در ایالت نوادا آمریکا در سال ۲۰۱۲ وجود ندارد.

 

گروه "مأسدة المجاهدین" در بیانیه‌ای خطاب به یهودیان گفت: از هر جایی که آمدید به همان جا بازگردید چرا که در بین ما جایی ندارید.

 

آن‌ها همچنین تهدید کردند که به حملات آتش سوزی در اسرائیل و متحدانش ادامه می‌دهند.

ناظران تروریسم در بنیاد "جیمز تاون" مدعی شد: ادعاهای این شاخه القاعده مشکوک است اما این گروه بر استفاده از آتش به عنوان "سلاح جهاد" متمرکز شده است.

 

گروه "مأسدة المجاهدین" هیچ ارتباطی با گروه حماس ندارد و کاملا با آن مخالف است و از حماس به خاطر ناکامی در اجرای کامل قوانین شریعت در غزه و ظاهرا "ارتداد" انتقاد می‌کند.

 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به همراه دیگر سیاستمداران این آتش سوزی‌های ویرانگر را یک اقدام تروریستی دانستند.

 

نتانیاهو گفت: آن‌هایی که تلاش می‌کنند اسرائیل را بسوزانند به اشد مجازات خواهند رسید. بدون شک در حال حاضر عوامل ترور در اسرائیل وجود دارند.

 

پس از آغاز این حملات در سراسر منطقه و در نزدیکی خانه‌ها و شهرک‌های اسرائیلی دست کم ۱۶ تن در سراسر اسرائیل و کرانه باختری به اتهام ایجاد حریق عمدی بازداشت شده‌اند.

 

آتش‌نشان‌ها توانستند روز جمعه آتشی را که در سراسر شهر حیفا گسترده شده بود خاموش کنند اما دیگر آتش سوزی‌ها برای چهارمین روز متوالی ادامه دارد.

 

ایسنا نوشت: تشکیلات خودگردان فلسطین برای کمک به خاموش کردن این آتش سوزی‌ها آتش‌نشان اعزام کرده و روسیه و  آمریکا نیز هواپیما و تجهیزات و سربازان ذخیره ارتش را به این نقاط اعزام کرده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :