موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108109 :کد

تحولات سوریه

بازگشت بدون درگیری «خان‌الشیح» و «التل» به آغوش سوریه

  شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -بازگشت بدون درگیری «خان‌الشیح» و «التل» به آغوش سوریه

گروه‌های تروریستی مسلح از صبح امروز برای تخلیه شهرک «خان‌الشیح» و حرکت به‌سمت ادلب مهمترین دژ تروریست‌های تکفیری آماده می‌شوند .

گروه‌های تروریستی مسلح از صبح امروز برای تخلیه شهرک «خان‌الشیح» و حرکت به‌سمت ادلب مهمترین دژ تروریست‌های تکفیری آماده می‌شوند و همزمان منابع سوری از دستیابی به توافق مشابه درباره شهر «التل» در شمال دمشق خبر می‌دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، چندین دستگاه اتوبوس از صبح امروز به‌سمت شهرک خان‌الشیح در جنوب غربی دمشق حرکت کرده‌اند تا افراد مسلح را پس از موافقت با شروط دولت سوریه از این شهرک تخلیه کنند.


در همین چارچوب، کمیته ‌آشتی در شهر التل در حومه شمالی دمشق امروز صبح از دستیابی به توافق آشتی با دولت سوریه خبر داد و از ساکنان این منطقه خواست به منازلشان برگردند.


روز گذشته ساکنان شهر التل با برگزاری تظاهراتی از تروریست‌ها خواستند از شهرشان خارج شوند و به تمام اقدامات مسلحانه خود پایان داده و با شروط دولت موافقت کنند تا شهرشان از جنگ و ویرانی دور بماند، مردم در این تظاهرات شعار می‌دادند: مردم خواستار صلح در کشورشان هستند، این در حالی است که شماری از افراد مسلحی که تمایل دارند خود را تسلیم دولت کنند، مسئولیت  امنیت این تظاهرات را به‌عهده داشتند که اولین گام در نوع خود در مناطق تحت سیطره گروه‌های تروریستی قلمداد می‌شود.


حدود 700 هزار غیرنظامی در شهر التل واقع در شمال شهر دمشق زندگی می‌کنند.


خبر دیگر این‌که، نیروهای ارتش سوریه چندین مزرعه و مجتمع مسکونی در شهرک معربا در نزدیکی شهر التل را در عملیات نظامی پاکسازی کرد، این  عملیات از صبح امروز در حالی آغاز شد که نیروهای ارتش مواضع تروریست‌ها را هدف حملات خود قرار دادند.


تسنیم نوشت : یک فرمانده میدانی  گفت نیروهای ارتش سوریه با پیشروی جدید در محور المیدعانی ــ الضواهره، چندین مزرعه را پاکسازی و مواضع خود را  تثبیت کردند، این عملیات به هلاکت شماری از تروریست‌های باند جیش‌ الاسلام منجر شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :